Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 липня, 21:39:14

Остер самоочищується, але допомога не завадить

13.07.2016   08:15Агенцiя

Уже вдруге за останні два тижні в Чернігівській ОДА збираються з приводу екологічного стану річки Остер.

Спікери, а серед них перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, головний державний інспектор з охорони навколишнього середовища Чернігівської області, начальник Державної екологічно інспекції в регіоні Леонід Бурковський; заступник начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагенства України Вадим Потапенко; завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби» Геннадій Фесюн, повідомили більш-менш заспокійливі результати лабораторних досліджень води.

— За результатами аналізів, відібраних 11липня, у створах Остра біля села Данівка зафіксоване незначне зменшення вмісту показників заліза загального, амоній-іонів, фосфат-іонів, ХСК. Вміст розчиненого кисню збільшився в середньому в 2 рази, що свідчить про покращення ситуації на даній ділянці річки, — зауважив Вадим Потапенко. — Зовнішньо вода вже не має такого насиченого темного кольору та стороннього запаху.

Причини виникнення екологічного лиха залишаються ті ж — природні процеси та вплив на них людини.

Варто зауважити, що схожа проблема виникла з водоймами інших регіонів. Зокрема на Полтавщині та Сумщині — з Сулою, в Житомирській області— на річках Случ та Хомора та інші.

Як зазначив Леонід Сахневич, занепокоєння викликає стан гідротехнічних споруд. Наразі, область веде перемовини із структурою, на балансі якої вони перебувають (Трубізький МУВГ Київводресурсів).

— Не можна не звернути увагу на забруднення річки побутовим сміттям, змивання дощем хімікатів із сільгоспугідь, – акцентує перший заступник голови ОДА. — Зараз питання номер один — зібрати рибу, що загинула від дефіциту кисню. Звичайно, над цим працюватимуть відповідні служби, втім допомога небайдужих теж не завадить.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір 11:00

Приготовані своїми руками десерти не лише смачні. Такі солодощі можуть бути по-справжньому здоровими та не містити шкідливих або потенційно небезпечних інгредієнтів.

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 10:00

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 2021 року

25 липня - День зубного техніка

25 липня - День зубного техніка 08:50

Свято, що відзначається зуботехніками 25 липня. Щорічне святкування Дня зубного техніка почалося на початку 2000 в середовищі працівників зуботехнічних лабораторій.

25 липня - День працівників торгівлі

25 липня - День працівників торгівлі 08:30

Завжди і у всі часи його величність Торгівля мала найважливіше значення в економічному житті переважної більшості регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини