Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 15:42:12

Актуальні проблеми офтальмології на етапі реформування медицини

07.07.2016   16:12Агенцiя

Кількість хворих з порушенням зору в світі неухильно зростає. Серед важких інвалідизуючих офтальмологічних захворювань особливе місце посідає глаукома, що пов’язано з важкістю захворювання, незворотнім зниженням зорових функцій, складністю лікування, високим рівнем інвалідності та зниженням працездат¬ності, тому система надання медичної допомоги даній категорії хворих потребує вдосконалення.

Саме з цих питань на базі Менської центральної районної лікарні відбулася кущова нарада, на яку були запрошені не тільки районні офтальмологи, а й керівники первинної ланки, лікарі загальної практики п’яти районів.

У нараді взяли участь голова Менської райдержадміністрації Валерій Щукін та голова районної ради Олександр Мисник.

Узагалі Чернігівщина належить до областей з високим рівнем надання офтальмологічної допомоги населенню, але зростання поширеності захворювань, інвалідності населення похилого віку, детерміноване його старінням визначає дедалі більшу частину навантаження на систему первинної медико-санітарної допомоги, особливо налагодження ефективного функціонування системи надання населенню доступної та високоякісної первинної медико-санітарної допомоги.

Також важливо забезпечення оптимальної взаємодії між лікарями первинної ланки та вторинним, третинним рівнем офтальмологічної служби. Показники виявлення глаукоми в регіонах суттєво відрізняються, на що впливає в великій мірі організація роботи.

Головний лікар Менської центральної районної лікарні Петро Хомрач ознайомив  присутніх про подальші шляхи удосконалення медичної допомоги жителям Менщини. 

Головний позаштатний офтальмолог області  Ірина Биховець доповіла про стан захворюваності з глаукоми та особливості її протікання в нашій місцевості. «Основною метою наради було не тільки доведення до відома детальних показників захворюваності, а й акцентування уваги на подальших пріоритетних напрямках їх покращення в умовах сьогодення, коли медична  служба в Україні перебуває в стадії реформування, – зазначила Ірина Биховець. – Спеціалісти знаходять вихід по подоланню проблем в системі надання офтальмологічної допомоги.  При ознайомлені з роботою первинної та вторинної ланки Менщини відмічалася відповідальність лікарів загальної практики, налагодженість взаємодії, між ланками та структурними підрозділами медицини району.

Особливо хочеться відмітити узгодженість у роботі по багатьом питанням між райофтальмологом Іриною Шевчук та головним лікарем центру медико-санітарної допомоги Наталією Корнієнко».

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб 12:55

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 жовтня року в області щеплено першою та другою дозою 387 106 людей.

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години 12:46

У Чернігові всі центри масової вакцинації проти COVID-19 з середи, 20 жовтня, і до кінця цього тижня в будні дні відкриватимуться раніше. Вони працюватимуть з 14.00 год. до 19.00 год.

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи 12:38

У Чернігові з 8.00 год. 21 жовтня по 20.00 год. 23 жовтня перекриватиметься рух автотранспорту на ділянці вул. Івана Мазепи від площі Перемоги до вул. Музичної. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 20 жовтня.

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей 11:26

Краєзнавчий музей щойно відкрили в селищі Срібне Прилуцького району. Це стало можливим завдяки ініціативі керівництва Срібнянської громади та залучення підприємців.

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права”

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права” 11:11

В Освітній Дім прав людини-Чернігів завітали курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби спеціальності «Правоохоронна діяльність».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини