Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 липня, 15:36:39

Актуальні проблеми офтальмології на етапі реформування медицини

07.07.2016   16:12Агенцiя

Кількість хворих з порушенням зору в світі неухильно зростає. Серед важких інвалідизуючих офтальмологічних захворювань особливе місце посідає глаукома, що пов’язано з важкістю захворювання, незворотнім зниженням зорових функцій, складністю лікування, високим рівнем інвалідності та зниженням працездат¬ності, тому система надання медичної допомоги даній категорії хворих потребує вдосконалення.

Саме з цих питань на базі Менської центральної районної лікарні відбулася кущова нарада, на яку були запрошені не тільки районні офтальмологи, а й керівники первинної ланки, лікарі загальної практики п’яти районів.

У нараді взяли участь голова Менської райдержадміністрації Валерій Щукін та голова районної ради Олександр Мисник.

Узагалі Чернігівщина належить до областей з високим рівнем надання офтальмологічної допомоги населенню, але зростання поширеності захворювань, інвалідності населення похилого віку, детерміноване його старінням визначає дедалі більшу частину навантаження на систему первинної медико-санітарної допомоги, особливо налагодження ефективного функціонування системи надання населенню доступної та високоякісної первинної медико-санітарної допомоги.

Також важливо забезпечення оптимальної взаємодії між лікарями первинної ланки та вторинним, третинним рівнем офтальмологічної служби. Показники виявлення глаукоми в регіонах суттєво відрізняються, на що впливає в великій мірі організація роботи.

Головний лікар Менської центральної районної лікарні Петро Хомрач ознайомив  присутніх про подальші шляхи удосконалення медичної допомоги жителям Менщини. 

Головний позаштатний офтальмолог області  Ірина Биховець доповіла про стан захворюваності з глаукоми та особливості її протікання в нашій місцевості. «Основною метою наради було не тільки доведення до відома детальних показників захворюваності, а й акцентування уваги на подальших пріоритетних напрямках їх покращення в умовах сьогодення, коли медична  служба в Україні перебуває в стадії реформування, – зазначила Ірина Биховець. – Спеціалісти знаходять вихід по подоланню проблем в системі надання офтальмологічної допомоги.  При ознайомлені з роботою первинної та вторинної ланки Менщини відмічалася відповідальність лікарів загальної практики, налагодженість взаємодії, між ланками та структурними підрозділами медицини району.

Особливо хочеться відмітити узгодженість у роботі по багатьом питанням між райофтальмологом Іриною Шевчук та головним лікарем центру медико-санітарної допомоги Наталією Корнієнко».

Останні новини Чернігівщини

Ніжинські рятувальники ліквідували пожежу автомобіля 15:23

Сьогодні о 09:20 до ніжинських рятувальників надійшов виклик про пожежу легкового автомобіля на одній із вулиць районного центру.

У Ріпкинській громаді зафіксовано спалах африканської чуми свиней 14:40

В одному з особистих господарств у с. Пилипча Ріпкинської ТГ виявили спалах африканської чуми свиней .

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 24 чернігівця, за знищене – 22 14:07

Чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 16 липня.

На Прилуччині поліцейські розшукали зловмисника, який підозрюється у незаконному заволодінні двома транспортними засобами та у крадіжці майна 12:36

Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу встановили особу чоловіка, який причетний до низки злочинів: він обікрав будинок та угнав мопед у Прилуках, а в Ічнянській громаді незаконно заводів мотоциклом.

Засуджено до 5 років позбавлення волі чоловіка, який розбив голову співмешканці підсвічником. 12:03

Подія мала місце в одному з сіл Чернігівського району Ріпкинської селищної ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини