Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 лютого, 23:42:42

Актуальні проблеми офтальмології на етапі реформування медицини

07.07.2016   16:12Агенцiя

Кількість хворих з порушенням зору в світі неухильно зростає. Серед важких інвалідизуючих офтальмологічних захворювань особливе місце посідає глаукома, що пов’язано з важкістю захворювання, незворотнім зниженням зорових функцій, складністю лікування, високим рівнем інвалідності та зниженням працездат¬ності, тому система надання медичної допомоги даній категорії хворих потребує вдосконалення.

Саме з цих питань на базі Менської центральної районної лікарні відбулася кущова нарада, на яку були запрошені не тільки районні офтальмологи, а й керівники первинної ланки, лікарі загальної практики п’яти районів.

У нараді взяли участь голова Менської райдержадміністрації Валерій Щукін та голова районної ради Олександр Мисник.

Узагалі Чернігівщина належить до областей з високим рівнем надання офтальмологічної допомоги населенню, але зростання поширеності захворювань, інвалідності населення похилого віку, детерміноване його старінням визначає дедалі більшу частину навантаження на систему первинної медико-санітарної допомоги, особливо налагодження ефективного функціонування системи надання населенню доступної та високоякісної первинної медико-санітарної допомоги.

Також важливо забезпечення оптимальної взаємодії між лікарями первинної ланки та вторинним, третинним рівнем офтальмологічної служби. Показники виявлення глаукоми в регіонах суттєво відрізняються, на що впливає в великій мірі організація роботи.

Головний лікар Менської центральної районної лікарні Петро Хомрач ознайомив  присутніх про подальші шляхи удосконалення медичної допомоги жителям Менщини. 

Головний позаштатний офтальмолог області  Ірина Биховець доповіла про стан захворюваності з глаукоми та особливості її протікання в нашій місцевості. «Основною метою наради було не тільки доведення до відома детальних показників захворюваності, а й акцентування уваги на подальших пріоритетних напрямках їх покращення в умовах сьогодення, коли медична  служба в Україні перебуває в стадії реформування, – зазначила Ірина Биховець. – Спеціалісти знаходять вихід по подоланню проблем в системі надання офтальмологічної допомоги.  При ознайомлені з роботою первинної та вторинної ланки Менщини відмічалася відповідальність лікарів загальної практики, налагодженість взаємодії, між ланками та структурними підрозділами медицини району.

Особливо хочеться відмітити узгодженість у роботі по багатьом питанням між райофтальмологом Іриною Шевчук та головним лікарем центру медико-санітарної допомоги Наталією Корнієнко».

Останні новини Чернігівщини

Досвід прикордонних громад Чернігівщини стане у пригоді під час повоєнного відновлення 22:41

30 січня в Укрінформі відбувалась презентація напрацювань проекту «Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області», який був реалізований у 4 пілотних територіальних громадах – Городянській, Ріпкинській, Тупичівській та Новобілоуській.

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини 22:38

Наступного дня після вшанування подвигу Героїв Крут у ЗМІ з’явилася інформація, що за дорученням Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації в Комунальному закладі «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка» Чернігівської обласної ради розпочато процес її перейменування.

Міжнародна організація з Нідерландів допомагає Чернігівщині у відновленні пошкоджених будинків 22:35

ZOA — міжнародна організація з надання допомоги та відновлення, яка базується в Нідерландах, і працює у 15 країнах по всьому світу

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм 22:31

31 січня співробітники Головного управління та Чернігівського районного управління ДСНС в області здійснили профілактичні інструктажі серед громадян та любителів зимової риболовлі на річці Стрижень, що протікає в обласному центрі.

Обстріл села в Чернігівській області: вже 4 загиблих, одна людина поранена 22:25

Через обстріл села Єліне Чернігівської області загинули чотири людини.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини