Поліція затримала злочинну групу, яка скоїла розбійний напад на маршрутку
Поліцейські з роти дорожньо-патрульної служби, діючи в рамках оперативного плану «Перехоплення», затримали на автошляху Чернігів-Київ мікроавтобус «Фольксваген», три пасажири якого перед цим скоїли розбійний напад на водія маршрутного таксі.
![](/uploads/14747-m.jpg)
5 липня о 18:20 на лінію «102» Головного управління Національної поліції в Чернігівській області звернувся 31-річний чернігівець, який працює водієм маршрутного таксі "Чернігів-Десна".
Він повідомив, що близько 18:00 в селищі Десна Козелецького району на нього було скоєно розбійний напад. Троє невідомих чоловіків, погрожуючи потерпілому ножем, відкрито заволоділи грошима в сумі близько 5000 гривень та пошкодили два колеса в автомобілі заявника. Водій маршрутки встиг помітити, що нападники втекли на мікроавтобусі «Фольксваген», та повідомив поліцейським прикмети цього автомобіля.
Всі наряди дорожньо-патрульної служби поліції, які здійснювали нагляд за дорожнім рухом на трасах державного значення, були негайно орієнтовані на пошук і затримання зловмисників. В області почав діяти план «Перехоплення».
За кілька хвилин після отримання орієнтування інспектори роти ДПС, які несли службу поблизу стаціонарного посту №3 в с. Кіпті Козелецького району, побачили мікроавтобус, який повністю підпадав під опис. Правоохоронці зупинили транспортний засіб та викликали на місце події слідчо-оперативну групу.
В салоні затриманого автомобіля перебували четверо — водій, 35-річний киянин, та три пасажири: 52-річний житель столиці, 33-річний та 26-річний жителі Черкаської області. Двоє з трьох пасажирів раніше вже були судимі.
Під час затримання зловмисники поводили себе зухвало та словесно погрожували поліції. При поверхневому огляді транспортного засобу поліцейські виявили в його салоні грошові кошти, предмети, схожі на боєприпаси, та два ножі — розкладний і звичайний кухонний.
Підозрюваних було доставлено до Козелецького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області для подальшої перевірки даних осіб на причетність до скоєних злочинів.
Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрито кримінальне впровадження за частиною 2 статті 187 Кримінального кодексу України (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб або особою, яка раніше вчинила розбій або бандитизм) - карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років із конфіскацією майна.
Триває досудове розслідування. В ході його, зокрема, перевіряється і можлива причетність цієї міжрегіональної групи «гастролерів» до скоєння подібних злочинів в інших областях України.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.