Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 грудня, 14:48:55

Політичний галас не завадив міськраді розглянути скандальні земельні питання

06.07.2016   07:14Агенцiя

Остання сесія Чернігівської міської ради, що припала на активний передвиборчий період, мала всі шанси бути зірваною, через бажання кандидатів попіаритись. Втім, вдосталь наговорившись, кандидати зі своїми свитами залу покинули, а депутати прийнялись до своєї звичної справи, серед якої і розподіл чернігівської землі.

Найбільш резонансні питання сесії були підняті під час експертного обговорення, що пройшло в Громадському прес-центрі "Ініціатива".

На думку голови освітнього центру "Ініціатива" Павла Пущенка, сесія була достатньо заполітизована через внесення звернень до Генеральної прокуратури та зниження тарифів.

"Питання в тому, чи є ці звернення ефективними, чи буде мати це якийсь ефект? Оскільки очевидно, що міська рада не приймає такі рішення, і варто було б можливо говорити про зниження тарифів на послуги ЖКГ, це саме компетенція міськради, але про це ніхто не говорить чомусь." – зазначив Павло Пущенко.
 
Другим прикладом "гри на публіку" Павло Пущенко називає звернення до генпрокуратури щодо підкупу виборців. В першому варіанті цього звернення фігурувало прізвище Максима Микитася, втім після доопрацювання, воно зникло і в результаті звернення не мало конкретних даних.

Більш "практичними" питаннями, на думку голови "Ініціативи", що розглядались на сесії, були питання: по ставці земельного податку, що було знято, і земельні рішення(виділення землі одному з кандидатів та виділення землі під МАФи).

Питання зменшення ставки земельного податку для підприємств, що мають великі земельні ділянки, депутат міськради Ірини Березинець, вважає правильним.

"Ці підприємці це ті люди, що зараз мають інтелект, вміння створювати нові робочі місця. І якщо в них зараз вивільняться кошти, вони відкриють новий бізнес, який створить нові робочі місця." – вважає Ірина Березинець.

Єдиним винятком, котрий підпадав би під дію цього проекту рішення, це були б підприємства "Чернігівгаз" та "Облтеплокомуненерго", які на думку депутата, навряд чи створять нові робочі місця.

Що стосується земельної ділянки, виділеної КП "Чернігівбудінвест", то на думку Ірини Березинець, вона б мала бути виставлена на земельний аукціон, рішення про запровадження яких було прийнято на минулій сесії.

У той же час всі експерти зійшлись на думці, що начальник земельного управління, відверто лукавив, говорячи, що земельні аукціони не стосуються комунальних підприємств. Згідно останніх змін і комунальні підприємства мають іти на аукціон.

Багато питань на сесії, зокрема і передача земельної ділянки під скандальним МАФом на зупинці 1-а міська лікарня, стосувались передачі земельних ділянок від КП "Дільниця з контролю за благоустроєм" до КП "Паркування та ринок".

"Як відомо серед пасажирів було багато скарг на цей МАФ, там же відбулась аварія. Були відповідні приписи Державтоінспекції. Втім, міська влада пішла на домовленості з інвестором і прибрали лише частину МАФу". – розповідає активіст Олександр Гашпар.

Щоб передати земельну ділянку під МАФом на баланс КП "Паркування та ринок" голосів у міській раді не вистачило, тож, як прогнозує Олександр Гашпар це рішення намагатимуться проштовхнути на наступній сесії.

У той же час частина депутатів виступила за демонтаж згаданої споруди. Згідно документів це є переносна споруда, то ж і питання стосовно демонтажу не мають виникати. Оскільки те, що інвестор закладав фундамент там де не мав права цього робити, це його особиста відповідальність.

Проміжні вибори на 206-ому виборчому окрузі не стали на заваді депутатам Чернігівської міської ради провести чергову сесію. Проте, рішення що приймає нова влада рідко відрізняються від тої лінії, яку провадило попереднє міське керівництво. Навіть змінивши риторику, у будинку на Магістратській працюють все ті ж схеми.

Останні новини Чернігівщини

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:44

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.

 За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 714 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 714 осіб 14:12

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 7 грудня в області проти Covid проведено 689 409 щеплень першою та другою дозою.

Чернігівська область: надзвичайники надають допомогу на місці зіткнення вантажівки з маршрутним автобусом

Чернігівська область: надзвичайники надають допомогу на місці зіткнення вантажівки з маршрутним автобусом 10:35

7 грудня, близько 7:55, поблизу с. Брусилів, Чернігівського району, на автошляху Н-27 Чернігів-Грем'яч, сталося зіткнення вантажного автомобіля з маршрутим мікроавтобусом "Чернігів-Сосниця".