Поза зоною зв’язку – сільчани трьох районів
Села Олександрівка, Верхолісся, Піски, Забарівка, Сахутівка, Домашлин, Тютюнниця, Киселівка, Кирилівка, Нова Буда, Низківка, Маховики, Соснівка,Філонівка, Костючки, Лютівка Корюківського, Менського та Щорського районів перебувають у зоні сумнівного прийому мобільного зв’язку. Понад десять років тутешні жителі разом із сільською владою ніяк не вирішать проблему…

Років сім тому до Забарівки (Корюківський район) із Києва частенько приїздили фахівці з мобільного зв’язку. Ходили вулицями, обирали місце, де встановити антену, яка би поліпшувала зв’язок і забезпечувала його надійність. Але нічого путнього не знайшли. «Ось тоді я пройшов вулицями й відшукав необхідне місце, – каже сільський голова Володимир Козел. – Для них треба було, аби майданчик був дешевим. Саме звідси антена забезпечувала би хороше покриття великої території».
Фахівці з «Київстару» приїхали вдруге, обдивилися. Сказали, місце та будиночок придатні. Довго в селі чекали їх люди. Дуже надіялися, що у них з’явиться нормальний мобільний зв’язок(до цього він був безнадійним).
– Коли б у нас звели антену, вона могла би покрити велику територію, – каже вищезгаданий сільський голова . – У Низківці, Кирилівці, Забарівці, Пісках, Верхоліссі, Олександрівці, Тютюнниці, Сахутівці, Домашлині й Киселівці, ближчих селах Менського та Щорського районів жодних проблем би не було з отим зв’язком.
Та забули про селян кияни. І тоді тривогу забили в Олександрівці, яка в епіцентрі недосяжності мобілок. Не один раз писали до Києва. Зверталися до МТС, «Київстару». А наприкінці 2015 року – до «Лайфу», який планував зробити зв’язок у Домашлині. Тоді сільський голова Олександрівки Антон Редін попрохав, щоб антену встановили в їхньому селі. Та йому відповіли: «Ми робимо по черзі».
– Яка на сьогодні ситуація? – запитую в Антона Редіна.
– Багато людей із Олександрівки, Верхолісся, Пісків, а також навколишніх сіл скаржаться, що жодних змін у поліпшенні мобільного зв’язку не відбулося. Ми майже поза зоною прийому. Забули про нас зв’язківці-кияни… До найближчих антен (а вони у Корюківці й Городищі) – десятки кілометрів. До щогли, що в Городищі, можливо, ближче на чотири-п’ять кілометрів від нашого села. Там би потужності антени та обладнання треба додати. Тоді б у нас і в Забарівці, можливо, було би деяке поліпшення. Але й це не гарантовано…
З роками виявилося, що найкраще вибудувати антену в Олександрівці.
Звідси мали би хороше покриття всі вищезгадані села трьох районів.
Для цього голова разом із активістами села підшукав місце – двоповерхове приміщення на тракторному стані. Це територія «Олстасльону». Власники її погоджуються, ідуть назустріч селянам, аби саме тут встановити таку антену. Але до киян не достукатися…
У районі також дуже поганий мобільний зв’язок в Охрамієвичах, Маховиках, Соснівці, Буді, Романівському, Лупасовому, Новій Буді та ще у півдесятку сіл, які на різних «паралелях і меридіанах».
«Ми дуже просимо: посприяйте, – прохає Антон Редін. – А разом ця гірка проблема розв’яжеться ще майже для двох десятків сіл Корюківського й Менського районів. Сподіваємося на вас. Коли б запрацювали антена та її відповідне обладнання в Олександрівці, близько двох тисяч абонентів із інших сіл трьох районів мали би надійний зв’язок»
Віктор Божок, м. Корюківка
Останні новини Чернігівщини
Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30
“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16
В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07
Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58
Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52
На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.