Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:01:07

Як просто зберігати ресурси в побуті знають в Чернігові

28.06.2016   09:28

Відвідувачі центру зайнятості долучилися до семінару «Енергозбереження для ОСББ», який провела 24 червня Громадянська мережа ОПОРА в Чернігівському міському центрі зайнятості.

Говорили не тільки про енергозбереження у кожного в квартирі, а й про те, як це правильно робити у всьому багатоквартирному будинку: які лампи краще встановлювати в під’їздах, за якою технологією проводити утеплення дому та на що звертати увагу, аби не втрачати тепло. Як допоміжний механізм згадали і про ОСББ, враховуючи можливості, які надають місцеві та загальнодержавні програми підтримки.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Наталія Висіканець роз’яснила зміни, які очікують на всі багатоповерхові будинки відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках».
Руйнація монополії ЖЕКів стимулюватиме зростання відповідальності жителів щодо управління будинком. Відтак, мешканці можуть або самостійно управляти будинком і створити ОСББ, або ж органи місцевого самоврядування оберуть для них кампанію-управителя.

«Знання про енергоефективність та енергозберігаючі заходи важливі, тому що безробітні люди потерпають від браку коштів і будь-яка економія для них важлива, а також впевненість, що їхні гроші будуть витрачені правильно. Тому цей семінар зі збереження ресурсів та раціонального їх використання є актуальним особливо для цієї категорії», – наголошує співробітник Чернігівського міського центру зайнятості.

Представниця ОПОРИ навела прості приклади економії, які кожен може використовувати в себе в дома. Розглядали датчики руху як реальну можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх краще встановлювати в коридорах, у під’їзді на сходах та в інших місцях спільного користування, а в приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.

Варто бути уважним і при виборі побутових приладів. Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».

Також треба бути уважним при використанні приладів. Режим очікування для комп’ютера та інших електронних приладів може бути використаний, якщо його залишати на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується, при цьому не забувати вимикати штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, а й вбереже техніку від впливу можливих перепадів електроенергії.

Щоб детально проаналізувати отриману інформацію всі учасники отримали інформаційні матеріали, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.