День поля відзначили у Носівській селекційно-дослідній станції
23 червня перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, науковці сільськогосподарської сфери, представники громадськості та ЗМІ відвідли Носівський район, де взяли участь в урочистих заходах присвячених Дню поля, що відбулися у Носівській селекційно-дослідній станції.

Директор Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААН Наталія Буняк, презентуючи установу, зазначила, що хоч у кожного і різні напрямки роботи, але результат у всіх має бути один – добробут України. Вона також висловила сподівання, що ця подія викличе зацікавленість у аграріїв та, завдяки їхній співпраці, сприятиме подальшому розвитку сільськогосподарської галузі. Разом з тим, керівник окремим сільгоспвиробникам Чернігівщини за багаторічну плідну співпрацю в популяризації сортів Носівській селекційно-дослідній станції та сприяння у їх впровадженні на поля вручила листи подяки.
Після урочистої частини відбулася концертна програма.
Гості заходу також ознайомлися з пропозиціями від компаній «Юпітер 9 Агросервіс», «Агротехсоюз», «Укрсільгоспмаш», «Шинтехсервіс», «Байєр», «Монсанто», «Дюпон Піонер», оглянули сільськогосподарську техніку та сортові посіви озимих і ярих зернових культур урожаю 2016 року, які знаходяться на демонстраційному полігоні, полях станції та ДП ДГ Носівської СДС.
Довідково. Носівська селекційно-дослідна станція – одна із найстаріших науково-дослідних установ України із понад 100-річною історією.
Серед основних напрямків наукових досліджень: селекція озимого жита, ярого ячменю, вівса, конюшини, люцерни, цибулі та огірків; проведення досліджень з покращання селекційного процесу і створення сортів генетично захищених від ураження основними хворобами та стійких до абіотичних факторів навколишнього середовища; створення голозерних сортів ярого ячменю та вівса з високим вмістом поживних речовин; оригінальне та елітне насінництво зернових, кормових та овочевих культур.
За весь час роботи на станції створено і зареєстровано понад 80 сортів різних сільськогосподарських культур.
Носівська селекційно-дослідна станція та дослідне господарство здійснюють велику насінницьку роботу як щодо сортів власної селекції, так і по інших культурах. Щорічно вирощується близько 150-200 т оригінального та 600-800 т елітного насіння, яке реалізовується в 17 областях держави.
В Україні близько 50 % посівів жита, понад 70 % вівса, а в Чернігівській області переважна більшість посівів ярого ячменю становлять сорти носівської селекції.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.