Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 15:20:24

Батіг гуляв по спинах козачат

14.04.2012   09:38

"Клянусь бути гідним своїх предків козаків… Там, де вмирає честь - вмирає воїн… ", - одноголосно виголошували клятву вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

За козацьким звичаєм, батіг "гуляв" по їхнім спинам.  Відтепер вони джури - молоді  козаки.

Традиційно вихованці військового ліцею приймають посвяту в джури у день створення навчального закладу,  який святкував свою дев'ятнадцяту річницю.

Свято розпочалося біля учбового корпусу ліцею. Привітати своїх синів, друзів, знайомих зі святом прибуло чимало гостей: колишні випускники, ветерани, батьки вихованців. Найкращі вітання та побажання надійшли від першого українського космонавта незалежної України генерал-майора ЗС України Леоніда Каденюка та льотчика-випробувача, першого Героя України Олександра Галуненка.

Начальник ліцею полковник у відставці Микола Шпак, зазначив, що навчальний заклад є першою сходинкою на шляху до офіцерських погон і сьогодні з честю продовжує традиції Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків.

Понад 40 кінострічок, що розповідають про історію вітчизняної авіації і космонавтики, подарував ліцеїстам Голова Чернігівської ради ветеранів космодрому Байконур, заслужений випробувач космічної техніки полковник Микола Оврамець.

- Бажаю, щоб кожен з вас вже сьогодні усвідомив свою майбутню долю у дорослому житті, - звернувся Микола Терентійович до юнаків. -  І щоб кожен досягнув великих результатів у обраній справі.

105 цьогорічних ліцеїстів складатимуть вступні іспити до навчальних закладів Міністерства оборони України та інших силових структур. Серед бажаючих вдягнути курсантські погони і претендент на Золоту медаль за результатами навчання Андрій Завада.

-  Ще в школі вирішив, що пов'яжу своє життя з професією військового. Відтак обрав для себе навчання у військовому ліцеї, - розповів юнак. - На початку було важкувато, але згодом я звик до військової дисципліни і з задоволенням навчався тут. Також, значно покращив свій фізичний стан.
Влітку Андрій має намір складати вступні іспити до Військового інституту Київського національного університету імені Т.Шевченка за спеціалізацією топогеодезичного та навігаційного забезпечення військ.

Цього дня багато ліцеїстів і вихователів закладу отримали від командування ліцею почесні грамоти і подяки, а представники українського козацтва нагородили кращих ліцеїстів та їхніх офіцерів-вихователів медалями "За віру, волю і Державу".

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.