Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 16:21:06

В колонії для міліціонерів уже згадують Луценка

14.04.2012   09:21Агенцiя

Менська колонія - тюрма особливого гатунку. Тут відбувають покарання ті, хто сам раніше працював у правоохоронній системі.

Ця колонія для ув'язнених має спеціальне застосування і контингент - вона для колишніх працівників української правоохоронної системи. Виправний заклад такого типу в Україні єдиний.

У квітні тут буде своєрідний ювілей - 30 років з часу заснування.
Статті
Пенітенціарна служба: Луценка відправлять в Менську колонію
Луценка перевели у камеру з покращеними умовами – дружина
Німецький омбудсмен зустрічається з Луценком у лікарні

Офіційна назва тюрми - Менська виправна колонія № 91 (МВК). Тут уже відбуває покарання екс-суддя Зварич, сюди ж може потрапити Юрій Луценко.
Робота для "колишніх"

На сьогодні в колонії перебуває 552 колишніх правоохоронців, засуджених за різні злочини. Довічно ув’язнених тут немає.

Більшість ув'язнених працюють - є меблевий та швейний цехи, станція технічного обслуговування, майстерня з обробки деревини.

Чи підходить та чи інша робота конкретному засудженому, вирішують люди, які "відбувають термін". Ця категорія наділена особливими повноваженнями під час проведення робіт.

В лютому 2012 року Юрій Луценко заявив "Українській правді", що йому вже переказали, що в Менській колонії його чекають ті, хто отримав термін за матеріалами Служби внутрішньої безпеки МВС. "Але розводити "плач Єремії" - не в моїх правилах", - сказав екс-голова МВС.
Суддя Зварич уже тут

Поки що колишній суддя Ігор Зварич, якого засудили за хабарництво у великих розмірах, перебуває у карантинному відділенні, пояснюють співробітники колонії.

"Всі особи, які прибувають до установи, згідно з кримінально-виконавчим кодексом протягом 14 днів знаходяться у відділенні карантинної діагностики і розподілу, - каже виконувач обов’язків першого заступника начальника МВК Юрій Орловський. - Під час перебування у карантинному відділенні засуджені вивчаються, проводиться медичний огляд даних осіб, вивчається первинна їх характеристика. В подальшому буде проведений розподіл засуджених і вони будуть знаходитися у звичайних житлових приміщеннях".

Засуджені в Менській колонії перебувають у різних приміщеннях, відповідно до їхнього вироку. Є території мінімального, середнього та максимального рівнів безпеки.

Журналістам показали акуратні приміщення, які важко вписати в звичну уяву про такі заклади

Після карантину Ігор Зварич, найімовірніше, переїде до приміщення середнього рівня безпеки.

Якщо вирок Юрію Луценку залишать без змін, то він теж може потрапити до такого приміщення.

Кімнати для засуджених розраховані на різну кількість ліжок: від 6-и до 18-и.
Тюремний затишок?

До якої кімнати потрапить екс-суддя Зварич, у колонії поки що не коментують.

До появи колишніх посадовців на території колонії засуджені ставляться спокійно, без особливого здивування. У всякому випадку, так це пролунало на мікрофон.

"Я Вам чесно скажу, мені нічого приховувати – різниці немає – чи то полковник, чи то міністр Луценко, чи то сержант патрульно-постової служби"

Сергій, ув'язнений

"Не відчувають різниці засуджені", - запевняє ув’язнений Сергій.

Журналістам показали приміщення, вигляд яких мав би переконати, що на території виправного закладу панує спокійна атмосфера.

У кімнатах на підвіконнях – квіти. Доглядають за ними, кажуть керівники колонії, самі ув’язнені. Ще один штрих до тюремного буття, який показали журналістам напередодні "ювілею" - на стінах можна було побачити картини, намальовані, знову ж таки, в’язнями.

Якщо у засуджених з’являється вільний час, використати його можна для перегляду телепередачі. Ці моменти тюремної "свободи" також використовують, щоб написати листа додому.

За офіційними правилами, побачення з рідними тут дозволені. Для цього тут є спеціальні приміщення для коротких та тривалих відвідин.
Святкове меню

Заєць, який випромінює гарний настрій, прикрашає приміщення, де харчуються "за встановленими нормами".

Керівництво колонії запевняє, що у закладі налагоджене необхідне медичне обслуговування. Є терапевт та чергові фельдшери. Вони можуть надати медичну допомогу (окрім хірургічного втручання).

Ситуація з такими тяжкими хворобами, як туберкульоз та СНІД, які стали сумною прикметою української пенітенціарної системи, у виправному закладі цілком контрольована, запевняє керівництво.

"На даний час в установі немає засуджених з відкритою формою туберкульозу. Є засуджені, які перехворіли. Вони отримують дієтичне харчування”. - сказав виконувач обов'язків 1-го заступника начальника МВК №91 Юрій Орловський.

"На даний час в установі немає засуджених з відкритою формою туберкульозу. Є засуджені, які перехворіли. Вони отримують дієтичне харчування"

Юрій Орловський, виконуючий обов'язки заступнинка начальника Менської колонії

Харчування в Менській колонії відповідає нормам, розповідає головний кухар Володимир. Він теж засуджений. Свою справу знає добре. Каже, навіть диплом відповідний має. Кожні півроку Володимир та кілька його помічників проходять медичний огляд. До приготування їжі хворих не допускають.

За словами кухарів, засуджені отримують і м’ясо, і рибу, і навіть каву з какао.

"Є норми на кожного засудженого, - говорить кухар Володимир. - Кожен ув’язнений щодня повинен отримувати 100 грамів м’яса, рибу. Але у нас є і засуджені, яким потрібна дієта. Тобто це дієта для хворих на туберкульоз, цукровий діабет. Дещо інші, ніж решті, передбачені пайки для ліквідаторів Чорнобильської катастрофи та тих, у кого ріст перевищує 1м 90 см", - сказав Володимир.

На свята утриманці колонії мають трохи різноманітніше меню. На Паску, обіцяють, будуть традиційні святкові страви – паска та крашанки.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2012/04/120411_prison_chernigiv_lutsenko_as.shtml

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.