Роботу про ОУН на Чернігівщині визнано найкращою
У Києві відбулося нагородження фіналістів студентського конкурсу «Український визвольний рух 1920—1950-х років». Перше місце виборола робота Ірини Радченко про молодіжний осередок ОУН у селі Кінашівці на Чернігівщині.

У Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка відбувся семінар для студентів «Робота з архівними документами». Відкриття комуністичних архівів створило широке поле для нових досліджень історії країни та перегляду підходів до трактування тих чи тих подій. «Українців іноді звинувачують у тому, що ми нібито переписуємо власну історію. Але насправді ми її тільки починаємо писати, тому що досі надзвичайно важливий пласт джерел був захований в архівах радянських спецслужб, й історики не мали до них доступу. Я радий бачити молодих дослідників, які готові взятися до праці й розкривати таємниці, які десятиліттями ховав від нас тоталітарний режим», — наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
Керівник управління УІНП Ігор Кулик прочитав студентам лекцію «У пошуках джерел. Як працювати з архівними матеріалами радянських спецслужб», в якій подав докладні маршрути, якими варто іти молодим науковцям, щоб дістатися найцінніших фондів з документами НК-НКВС-КДБ в Україні. Крім того, доповідач окреслив особливості та умови роботи в кожному з архівів, розповів про перспективи передачі архівів радянських спецслужб від українських силових структур до цивільного архіву при УІНП.
На семінарі також підбили підсумки конкурсу студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х—1950-х років» за минулий рік. Усього в конкурсі взяли участь 25 студентів із різних куточків України: Києва, Львова, Чернігова, Житомира, Кам’янця-Подільського, Кривого Рогу, Черкас, Одеси, Сум, Полтави, Запоріжжя, Рівного й Миколаєва. Тематика була різноманітною: колективізація і селянський рух опору, Голодомор, діяльність підпільних структур ОУН та боротьба з ними радянської влади на територіях Донецької, Одеської, Запорізької, Чернігівської, Хмельницької областей та в Західній Україні.
Перемогла Ірина Радченко із Чернігова з роботою «Молодіжний осередок ОУН у селі Кінашівці Борзнянського району Чернігівської області». Друге і третє місце посіли роботи Володимира Ярича із Кам’янця-Подільського «Молоді подільські борці за українську національну ідею» і Дмитра Кулінського із Житомира «Особливості проведення виборчої кампанії 1946 року в західних областях України».
Спостерігається приємна тенденція поширення географії учасників і переможців конкурсу на схід, що свідчить про інтерес до визвольної боротьби українського народу.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.