Ще раз про Ялівщину – тепер на прес-брифінгу в ОДА
Визначення меж ландшафтного парку на території Ялівщини вже декілька років викликає ряд запитань та суперечностей з боку громадськості.
Тож для презентації засобам масової інформації Проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж територій регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» сьогодні, 6 червня, в облдержадміністрації проведено прес-брифінг.
Як зауважив перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, вже є розроблений проект землеустрою, який наразі перебуває на стадії погодження з відповідними службами. На переконання Леоніда Сахневича, необхідно нарешті затвердити чіткі межі парку площею 168,7 гектара, яка передбачена рішенням Чернігівської міської ради. Відтак обласний комунальний заклад «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», створений ще у 2014 році, зможе повноцінно розпочати свою діяльність, а Ялівщина стане дійсно природоохоронною зоною.
Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Катерина Тканко зазначила, що проект землеустрою розроблено відповідно до законодавства. 18 травня підписано акт про виконання робіт, а готовий проект подано до Центру надання адміністративних послуг Чернігівської міської ради для відповідного погодження. Наступний крок – проведення державної експертизи, позитивний висновок якої дозволить внести до Державного земельного кадастру відомості про обмеження у використанні земель РЛП «Ялівщина».
Це, у свою чергу, дасть можливість розпочати заходи із збереження природного різноманіття ландшафту парку, охорони довкілля, створення місць для організованого оздоровлення і масового відпочинку громадян, розвитку туризму, проведення науково-дослідних робіт. Буде встановлено межі водоохоронних зон та прибережних захисних смуг. Діятимуть законодавчо передбачені обмеження щодо використання земель.
На численні запитання від журналістів та представників громадськості щодо самого проекту та подальшої конкретної роботи комунального закладу «Ялівщина» відповіді також надавали директор закладу Володимир Свердлов та виконавець проекту, представник ПП «Десна-Експерт-М» Ігор Дорошенко.
Водночас, представник обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Громадський контроль» запропонувала 15 червня провести відкрите засідання робочої групи з моніторингу діяльності та підготовки пропозицій щодо подальшого функціонування КЗ «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», щоб ще раз детально обговорити розроблений проект, оскільки їх організація має до нього зауваження та пропозиції.
Втім, на думку посадовців ОДА, від обговорень треба переходити до конкретної роботи комунального закладу «Ялівщина». А це буде можливим лише у разі погодження проекту землеустрою. Тож зараз треба виходити з реальної ситуації, коли є визначена територія площею 168,7 гектара. А вже потім поступово вирішувати питання збільшення меж ландшафтного парку.
Останні новини Чернігівщини
Субсидія на оренду житла: стало відомо, з якого числа розпочнуть виплати 14:08
Команда влади розгортає нову програму підтримки для внутрішніх переселенців. Уже з 29 січня ВПО та їхні родини зможуть вперше отримувати субсидії на оренду житла.
Відновлено функціонування реєстрів Мін’юсту 13:59
Сьогодні, 20.01.2025, відновлено функціонування реєстрів Мін’юсту після масштабної зовнішньої російської кібератаки.
Лижник Дмитро Драгун виборов три «золотих» медалі в Яворові й представлятиме Україну на кубку та чемпіонаті світу 11:48
Уродженець Чернігівщини підкорив Континентальний Кубок «Славік Кап», який нещодавно вперше відбувся в Україні, на Львівщині.
Протягом 2024 року платниками Чернігівщини сплачено 35 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 11:40
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-грудні 2024 року сплачено 21,9 млрд грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 13,5 відс. (на 2,6 млрд грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року. Єдиного соціального внеску надійшло 13,1 млрд гривень (зростання на 13,4 відс.).
Святкові зимові традиції від Академічного народного хору 10:12
У філармонійному центрі козу водили — і циганам продавали, і дохтора-лікаря до неї “неживої” викликали, і в торбину добряче зібрали.