На Прилуччині протягом дня сталося два шахрайства
Поширення інтернету відкриває для шахраїв нові способи видурювання грошей у своїх жертв. Незважаючи на широку просвітницьку роботу, яку проводить поліція, громадяни продовжують попадатися на вудку зловмисників.
Так, 1 червня до чергової частини Прилуцького відділу поліції надійшло повідомлення від 34-річного жителя Прилуцького району, що його ошукали. Як розповів постраждалий, кілька днів тому на одному із інтернет-сайтів він побачив оголошення про продаж мотоциклу. Чоловіка привабила досить невисока ціна транспортного засобу. Зв'язавшись із продавцем, чоловік у якості передоплати переказав 2 тисячі гривень на картковий рахунок шахрая, але ні товару, ні грошей потерпілий так і не отримав.
Ще однією жертвою шахраїв став 56-річний містянин. Чоловік вирішив придбати плазмовий телевізор через інтернет-сайт. Перерахував продавцеві передоплату в розмірі майже 7 тисяч гривень, але ні телевізора, ні грошей так і не отримав. Сам же продавець взагалі перестав виходити на зв'язок.
Відомості про події внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років.
Поліція закликає громадян, купуючи товар через інтернет, уважно читати відгуки про сайт і продавця та намагатися купувати товари виключно там, де оплата відбуватиметься вже після доставки. Якщо ви вже перерахували гроші наперед, то на всяк випадок зробіть скрін-шоти сайту і платіжного документу на перерахування грошей. В разі якщо покупка не прийшла в обумовлені терміни, негайно звертайтеся в поліцію.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові переглядають вартість транспортної роботи: тариф для пасажирів не змінюється 17:14
Вартість проїзду для пасажирів громадського транспорту міста Чернігова не змінюється.
У Чернігові поліцейські оперативно встановили та затримали грабіжника 16:39
Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з патрульними поліцейськими «за гарячим слідом» встановили та розшукали зловмисника, який вчинив грабіж і втік.
Чернігівські податківці провели зустріч з аграріями з питань подання таблиць даних платника ПДВ 16:08
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відбулась робоча зустріч з представниками аграрного сектору регіону.
У Чернігові відбувся «Діалог з громадами» за участю міністра соцполітики 15:44
Днями в Чернігові працював міністр соціальної політики, сімʼї та єдності Денис Улютін. Разом із командою Мінсоцполітики, начальником ОВА В’ячеславом Чаусом, його заступниками, головою обласної ради Оленою Дмитренко, очільником МВА Дмитром Брижинським і представниками від ТГ області взяв участь у зустрічі «Діалог із громадами» на майданчику Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Поліція Чернігівщини викрила посадовицю лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 4 мільйона гривень 15:12
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом обласної прокуратури викрили директорку однієї з лікарень у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків державі на понад 4 мільйона гривень.