Плоди конкурсу "МедіаЧЕ": нагороди, шана та професійна солідарність
3 червня, у прес-центрі "Чернігівський вибір" відлунала церемонія нагородження фіналістів та переможців конкурсу "МедіаЧЕ".
Журналісти Наталія Потапчук, Павло Солодовник та Андрій Кужель одержали дипломи переможців конкурсу, а Ольга Конопацька-Плєхова — спеціальну відзнаку громадської організації «Асоціація регіональних ЗМІ». Усі лауреати також отримали грошові премії від професійних журналістських об’єднань.
Конкурс журналістських робіт для медійників Чернігівщини «МедіаЧЕ» проводився у 2016 році в експериментальному режимі.
Це — спроба започаткувати в області яскравий та неформальний корпоративний захід до Дня журналіста, позбавлений упередженості, заангажованості та політичних пристрастей. А також стимулювати спілкування медійників між собою, активізувати і згуртувати професійне середовище, зауважив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван.
Співзасновниками «МедіаЧЕ» стали Чернігівська обласна організація Національної спілки журналістів України, громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ», Чернігівська «Професійна спілка працівників мас-медіа міста Чернігова» Всеукраїнської професійної спілки «Незалежна медіа-профспілка України» та Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Конкурс журналістських робіт «МедіаЧЕ» проводився у два етапи: з 12 квітня по 16 травня та з 17 травня до 1 червня. На першому етапі конкурсні роботи оцінювало фахове журі, на другому — за відібрані роботи голосували у соцмережі Facebook читачі, глядачі та слухачі.
Конкурс відбувався за чотирма номінаціями:
- «Чернігівщина та ЄС»;
- Децентралізація на Чернігівщині»;
- «Чернігівщина патріотична»;
- «Чернігівщина майбутнього».
З’ясувалося, що не всі номінації викликали зацікавленість серед журналістської спільноти. Так, у номінації «Чернігівщина майбутнього», на жаль, було подано лише два матеріали. До того ж вони, на думку членів оргкомітету, не відповідали заданій тематиці. Зрештою, з-поміж 38 заявлених на конкурс робіт фіналу дісталися вісім.
У номінації «Децентралізація на Чернігівщині»:
- Анастасія Лоза зі статтею «Децентрализация: чего ожидать? Зачем перекраивают карту Черниговской области?»;
- Павло Солодовник з тематичним випуском радіопередачі «Відверта розмова в режимі онлайн»;
-Валентина Науменко зі статтею «Щорсівщина: енергетична самостійність не за горами?».
У номінації «Чернігівщина патріотична»:
- Ольга Конопацька-Плєхова з телепередачею «Інша Україна»;
- Наталія Потапчук з інтерв’ю «Роман Пунтус, кіборг з 95-ї бригади: Кіборгами слід було б називати й бійців у Луганському аеропорту, Дебальцевому, Іловайську…»;
- Наталія Щербина зі статтею «5-річна донька посивіла, коли тато потрапив у полон, — одкровення дружини АТОшника».
У номінації «Чернігівщина та ЄС»:
- Андрій Кужель зі статтею «Європейські ринки стають ближчими для підприємців Чернігівщини»;
- Віра Лобановська зі статтею «До благополучної Європи за корисним досвідом».
Матеріали фіналістів оприлюднювалися в Інтернет-виданнях «Свобода.ФМ», «Час Чернігівський» та на офіційному веб-сайті Чернігівської ОДА. У соцмережі Facebook було створено групу «МедіаЧЕ», де й відбувалося відкрите голосування. Найбільше голосів було віддано роботам Наталії Потапчук, Павла Солодовника, Андрія Кужеля, які й отримали головні призи. А замість скасованої номінації «Чернігівщина майбутнього» Олександр Назаренко впровадив спеціальну відзнаку «Асоціації регіональних ЗМІ», яка за одностайної підтримки інших співорганізаторів дісталася Ользі Конопацькій-Плєховій за пронизливу телепередачу «Інша Україна». Усі фіналісти, чиї роботи під час Facebook-голосування посіли другі та треті місця, також отримали пам’ятні дипломи від організаторів конкурсу.
Учасники конкурсу та їхні колеги, які відвідали церемонію, були одностайними в тому, що «МедіаЧЕ» став дійсно цікавим проектом і вартий бути продовженим наступного року — за удосконалення процедури голосування.
Співорганізатори конкурсу також запросили усіх охочих медійників долучитися і до організації конкурсу у 2017 році.
Останні новини Чернігівщини
Поліція Чернігівщини скерувала до суду обвинувальний акт у справі про смертельну ДТП у Ніжинському районі 18:30
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом наїзду автомобіля «Опель» під керуванням 26-річного чоловіка на двох малолітніх дівчат в селі Нова Басань Ніжинського району. Внаслідок ДТП діти загинули.
Відбулася зустріч учасників Кластера продовольчої безпеки та засобів до існування у Чернігівській області 17:59
15 січня відбулась перша в цьому році зустріч у змішаному форматі партнерів Кластеру продовольчої безпеки та засобів до існування (КПБЗІ) у Чернігівській області
Три найпоширеніші запитання про субсидії на тверде паливо 17:43
Людям, які опалюють житлові приміщення виключно твердим паливом (не мають централізованого опалення, не використовують для опалення природний газ чи електричну енергію), законодавством передбачено можливість отримання житлової субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива.
Прилуцькі поліцейські в ході санкціонованого обшуку вилучили у чоловіка зброю, набої та наркотичні речовини 17:22
Співробітники Прилуцького районного відділу поліції відкрили два кримінальних провадження за фактом незаконного зберігання мешканцем Варвинської громади наркотиків, зброї та боєприпасів.
Майже 80 вчителів предмета «Захист України» пройшли ще один етап навчання 17:01
Завершився третій етап підвищення кваліфікації вчителів навчального предмета «Захист України», які викладають у новостворених осередках закладів освіти Чернігівської області.