Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 серпня, 06:49:20

Шкідливі звички

30.05.2016   09:12Агенцiя

Щороку 31 травня проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням – Всесвітній день без тютюну.

За даними вибіркового опитування домогосподарств, проведеного органами статистики в жовтні 2015 р., в Україні курить 18% населення у віці 12 років і старшому, з яких більше третини мають стаж куріння понад 20 років. Порівняно з 2014 р., частка осіб, які курять, зменшилася на 3 в.п. Серед дорослих чоловіків країни мають цю звичку 42% осіб у віці 18–59 років та 22% – у непрацездатному віці.

Повідомили, що курять, 6% жінок у віці 18–57 років, а серед підлітків у віці 16–17 років курять 9% хлопців та 1,2% дівчат.

Найбільш поширена ця пагубна звичка серед населення Запорізької, Донецької та Полтавської областей (24%–22%), а найменш – Вінницької та Тернопільської (по 13% у кожній). 

На Чернігівщині  курить 171 тис. осіб, або майже кожен п’ятий у віці 12 років і старшому. Серед курців мають цю пагубну звичку вже понад 20 років 40%, від 11 до 15 років та від 16 до 20 років – по 15%, від 6 до 10  років – 25%, починаючих курців (від 1 до 5 років) – 5%. З числа осіб, що курять, найбільше (40%) тих,  які  викурюють  від  16  до 20 сигарет за день, 37% – від 6 до 10 сигарет.

У середньому одне домогосподарство Чернігівщини за місяць витрачало на придбання тютюнових виробів 82 грн (2% грошових витрат).

Останні новини Чернігівщини

 Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання

Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання 22:23

За публічного обвинувачення Деснянської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін однієї з військових частин, дислокованої у смт Десна.

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни 22:19

У період з 19 липня по 4 серпня фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Головного управління ДСНС України у Чернігівській області під час здійснення робіт із планового очищення території загалом виявлено та знищено у встановленому порядку 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни.

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства 22:13

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, встановлено факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах з боку службових осіб одного з підприємств міста Чернігова.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 22:00

У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи чимало держслужбовців та інших співробітників, котрі працювали в апаратах райдержадміністрацій залишилися без роботи. До їх числа потрапила Світлана Базиль з Ріпкинщини, яка все життя працювала секретарем. Свій трудовий шлях починала в Клубівській сільській раді, а потім близько 20 років була секретарем в Ріпкинській райдержадміністрації.