Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 20:35:56

Проведено спільну нараду з арбітражними керуючими з питань погашення заборгованості із заробітної плати

30.05.2016   07:41Агенцiя

Відділом з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області 27 травня за участю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) проведено спільну нараду з питань погашення заборгованості із заробітної плати перед працюючими та звільненими працівниками підприємств – боржників Чернігівської області до яких застосовуються судові процедури банкрутства.

Вказана нарада проведена на виконання доручення Міністра юстиції України від 14.04.2014 № 6.2-48/911 та мала на меті розробку дієвих заходів для підвищення відсотку погашення найбільш соціально важливого виду заборгованості - заборгованості із заробітної плати.

На сьогодні загальний показник заборгованості із заробітної плати перед працівниками 7 підприємств – боржників Чернігівської області, до яких застосовуються судові процедури банкрутства складає 8 513,6 тис. грн.
З вказаної групи боржників, які мають невиконані зобов’язання пов’язані з трудовими правовідносинами: 1 перебуває у процедурі розпорядження майном, борг по заробітній платі складає 234 тис. грн. або 3% від загальної заборгованості по регіону; до 1 підприємства застосовується процедура санації, яка проводиться керівником, сума боргу становить 2 217 тис. грн. або 26% від загального розміру заборгованості; 5 суб’єктів господарювання перебувають у ліквідаційній процедурі та мають заборгованість 6 062,6 тис. грн., або 71% відповідно.

Загальний показник заборгованості по заробітній платі по підприємствах регіону погіршується за рахунок збільшення такої заборгованості на ПАТ «БК «Домобудівник» на 2 150 тис.грн.

Найбільшими боржниками регіону, які мають невиконані зобов’язання з оплати праці та до яких застосовуються судові процедури банкрутства залишаються:

- ПАТ Будівельна компанія «Домобудівник» - заборгованість складає 5 104 тис. грн., застосовується судова процедура ліквідація;

- ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння» - заборгованість складає 2 217 тис.грн., застосовується процедура санація.

Також, на зазначений захід були запрошені представники державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.

При конструктивному діалозі з’ясовано ряд проблем, які перешкоджають на сьогодні арбітражним керуючим погасити заборгованість із заробітної плати на підприємствах, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство та для вирішення яких необхідно не тільки вжиття дієвих заходів арбітражними керуючими, а й сприяння у вирішенні зазначеного питання з боку органів юстиції та місцевої виконавчої влади.

За результатами наради, прийнято рішення продовжувати роботу у напрямку забезпечення координації дій структурних підрозділів Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області та арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), які виконують відповідні повноваження на підприємствах боржниках Чернігівської області, що мають заборгованість із виплати заробітної плати, з обов’язковим сприянням у вирішенні проблемних питань, що виникають у діяльності арбітражних керуючих.

Питання погашення заборгованості із заробітної плати перед працюючими та звільненими працівниками підприємств – банкрутів перебуває на постійному контролі у територіальному органі з питань банкрутства.

Останні новини Чернігівщини

День боротьби із гепатитами: що треба знати про хворобу?

День боротьби із гепатитами: що треба знати про хворобу? 17:36

Його мета – підвищення обізнаності громадськості щодо симптомів, методів діагностики, лікування та профілактики гепатитів, а також привернення уваги урядових та неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з цією хворобою.

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області 17:27

Питання податкового боргу перебуває на контролі податкової і з метою недопущення накопичення боргів та погашення існуючих триває постійний діалог керівництва податкового органу з керівниками підприємств-боржників області.

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА 17:13

Кабінет Міністрів провів співбесіду з кандидатом на посаду Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеславом Чаусом.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19 16:15

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 28 липня в області зафіксовано п'ять нових випадків COVID-19.

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки 16:14

Впродовж кількох годин після надходження повідомлення про злочин співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу зловмисниці та затримали її.