Відбулися семінари з питань організації роботи з розгляду та вирішення звернень громадян та представницької діяльності прокурорів
В прокуратурі області проведено навчально-методичні семінари з питань організації роботи з розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури, заяв та скарг громадян, поданих відповідно до КПК України, та організації представницької діяльності прокурорів в умовах законодавчих змін.

У роботі заходу взяли участь керівники місцевих прокуратур та прокурори прокуратур.
Відкриваючи семінар перший заступник прокурора області Юрій Балєв зазначив, що забезпечення права на звернення громадянина до органів прокуратури є одним з важливих інструментів у реалізації конституційного права особи на захист держави.
Після введення в дію деяких положень нового Закону України «Про прокуратуру», якими з відомства знято повноваження правозахисної функції, кількість звернень дещо зменшилася, однак на прокурорів покладається велика відповідальність за якість, повноту та неупередженість розгляду заяв, скарг та клопотань.
З доповідями на вказану тематику також виступили прокурори апарату прокуратури області. Зокрема, висвітлили інформацію про повноваження прокурора при розгляді звернень та особистого прийому громадян, порядок обліку звернень у статистичній звітності, а також розгляд скарг на рішення , дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора під час досудового розслідування.
Семінар пройшов у формі живого діалогу між учасниками заходу, у ході якого вони обговорювали проблемні питання, які виникають на вказаних напрямах роботи, а також обмінювались думками та ділились досвідом.
Цього дня з учасниками семінару обговорено питання організації представницької діяльності прокурорів в умовах законодавчих змін.
Заступник прокурора області Руслан Калашніков наголосив на актуальності та важливості цього напряму роботи. Зазначив, що органи прокуратури переживають період реформування, змінюється не лише система, а самі функції та завдання прокуратури, що має на меті приведення її до європейського зразка.
Вже зараз прокурор у судовому засіданні рівний з іншими учасниками не лише в процесуальних правах та порядку поданні доказів, а й при сплаті судового збору.
На семінарі обговорено значний спектр питань представницької діяльності прокурорів, зокрема щодо захисту інтересів держави у земельній, бюджетній сфері, при здійсненні публічних закупівель, взаємодії з органами контролю тощо.
У ході проведення семінару учасники могли обмінятися думками та висловити своє бачення з обговорюваних питань.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.