Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 лютого, 09:43:43

Відбулися семінари з питань організації роботи з розгляду та вирішення звернень громадян та представницької діяльності прокурорів

23.05.2016   15:11Агенцiя

В прокуратурі області проведено навчально-методичні семінари з питань організації роботи з розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури, заяв та скарг громадян, поданих відповідно до КПК України, та організації представницької діяльності прокурорів в умовах законодавчих змін.

У роботі заходу взяли участь керівники місцевих прокуратур та прокурори прокуратур.

Відкриваючи семінар перший заступник прокурора області Юрій Балєв зазначив, що забезпечення права на звернення громадянина до органів прокуратури є одним з важливих інструментів у реалізації конституційного права особи на захист держави.

Після введення в дію деяких положень нового Закону України «Про прокуратуру», якими з відомства знято повноваження правозахисної функції, кількість звернень дещо зменшилася, однак на прокурорів покладається велика відповідальність за якість, повноту та неупередженість розгляду заяв, скарг та клопотань.

З доповідями на вказану тематику також виступили прокурори апарату прокуратури області. Зокрема, висвітлили інформацію про повноваження прокурора при  розгляді звернень та особистого прийому громадян, порядок обліку звернень у статистичній звітності, а також розгляд скарг  на рішення , дії чи бездіяльність  слідчого чи прокурора  під час досудового розслідування.

Семінар пройшов у формі живого діалогу між учасниками заходу, у ході якого вони обговорювали проблемні питання, які виникають на вказаних напрямах роботи, а також обмінювались думками та ділились досвідом.

Цього  дня  з учасниками семінару обговорено питання організації представницької діяльності прокурорів в умовах законодавчих змін.

Заступник прокурора області Руслан Калашніков наголосив на актуальності та важливості цього напряму роботи. Зазначив, що органи прокуратури переживають період реформування, змінюється не лише система, а самі функції та завдання прокуратури, що має на меті приведення її до європейського зразка.

Вже зараз прокурор у судовому засіданні рівний з іншими учасниками не лише в процесуальних правах та порядку поданні доказів, а й при сплаті судового збору.

На семінарі обговорено значний спектр питань представницької діяльності прокурорів, зокрема щодо захисту інтересів  держави у земельній, бюджетній сфері, при здійсненні публічних закупівель, взаємодії з органами контролю тощо.

У ході проведення семінару учасники могли обмінятися думками та висловити своє бачення з обговорюваних питань.
 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:32

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року 09:24

Виконання рішення суду є невід’ємною частиною права на справедливий суд. Судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:58

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 24 лютого до 8:00 25 лютого 2020 року.

Шкільну котельню Козелецької громади переобладнали

Шкільну котельню Козелецької громади переобладнали 08:31

Школи Козелецької об'єднаної громади активно провадять модернізацію котелень. Скрипчинська школа - 8 заклад освіти з початку створення ОТГ, де переобладнали котельню.

Очільник ВООЗ: Пік епідемії китайського коронавірусу вже минув

Очільник ВООЗ: Пік епідемії китайського коронавірусу вже минув 08:17

Пік епідемії китайського коронавірусу Covid-19 припав на період з 23 січня до 2 лютого, нових випадків зараження у Китаї стає все менше.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини