Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 5 грудня, 07:03:31

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

21.05.2016   08:28Агенцiя

Міжнародна веб-конференція «Соціально-економічні аспекти Угоди про асоціацію з ЄС» за участі експертів з Латвії та Польщі пройшла в Чернігові на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Участь взяли дрібні сільгоспвиробники, фермери, власники домогосподарств, представники громадських організацій та фермерських асоціацій, представники органів державної влади та місцевого самоврядування Чернігова, Миколаєва, Черкас, Старобільська, Івано-Франківська. Захід відвідав і директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Володимир Хоботня.

Насамперед на прикладі Латвії учасники заходу мали нагоду дізнатися як розвиваються господарства дрібних сільгоспвиробників у країнах ЄС та які преференції вони отримують.

Голова правління Латвійського центру сільських консультацій та освіти Мартіньш Цімерманіс розповів присутнім про шлях Латвії до членства в ЄС, одночасний процес перебудови сільського господарства та його нинішній розвиток. Пан Матіаш наголосив, що кожен гектар землі чи лісу в Латвії використовується для створення додаткової вартості з огляду на гостру нестачу в країні територій сільськогосподарського призначення. Велика підтримка йде на розробку наукових досліджень та інновацій, які мають практичне впровадження у сільському господарстві. Причому нові технології підбираються з точки зору рентабельності їх впровадження. Значна увага приділяється також наданню консультативної допомоги та підвищенню освітнього рівня самих фермерів. Ще однією важливою проблемою Латвії є міграція сільської молоді до міст. Тому створення робочих нових місць та можливостей перекваліфікації є ще однією складовою підтримки розвитку села з боку держави.

Також експерт відзначив, що в Латвії постійно намагаються знайти баланс між інтересами великих корпорацій та малих сільгоспвиробників. Кооперативний рух для останніх є запорукою розвитку та оновлення господарств та збуту власної продукції. Кооперативи, як правило, мають для цього мережу своїх магазинів. Пріоритет надається екологічно чистій продукції. Все це підпорядковано одній великій меті – створення ефективного бізнесу, який постійно розвивається. Головне, що побажав пан Цімерманіс українцям, не продавати землі сільгосппризначення, бо у Латвії це призвело до підвищення цін на землю через спекуляції приватних власників.

Ігор Любашенко, викладач Університету соціальних і гуманітарних наук (Варшава, Польща) ще раз звернув увагу на можливості Угоди про Асоціацію з ЄС для аграрного сектору України. «Перш за все, це доступ до ринку в майже 500 млн. споживачів, але Україна має за найближчі 7 років привести свою продукцію у відповідність до європейських стандартів».

Голова громадської організації «Центр сприяння розвитку громад» Римма Олексенко наголосила на необхідності налагодження систематичної консультативної допомоги малим фермерам та наближення до них науки та технологій, які повинні мати прикладний характер. В середовищі малих сільгоспвиробників необхідно подолати недовіру, стимулювати кооперацію та розвиток екологічно чистого виробництва.

Останні новини Чернігівщини

Не замовчувати і допомагати на кожному кроці. Про шляхи подолання та протидії насильству говорили у міській раді 18:24

Протидія насильству: шляхи попередження та подолання на місцевому рівні. Це тема круглого столу, що відбувся сьогодні, 4 грудня, в Чернігівській міській раді. Зустріч організована в рамках кампанії «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства».

На XII «Розумовських зустрічах»: відновлення тергромад, інформаційна війна та 1000-ліття Великого Князівства Чернігівського 18:07

Уже традиційно, дванадцять років поспіль, напередодні Дня місцевого самоврядування, міжнародна науково–практична конференція «Розумовські зустрічі» збирає однодумців.

 Конкурс на отримання гранту для мікробізнесу

Конкурс на отримання гранту для мікробізнесу 13:16

Оголошується приймання заявок на участь у конкурсі на отримання гранту для мікробізнесу (третій, завершальний раунд). Проєкт фінансується Українським гуманітарним фондом (УГФ) та реалізується у партнерстві з міжнародною гуманітарною організацією ZOA in Ukraine.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:10

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Незаконно заволоділи 5 га території дитячого оздоровчого табору: поліцейські Чернігівщини повідомили про підозру екс-чиновнику обласного рівня та підприємцю 13:08

Слідчий Головного управління Нацполіції в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури повідомив колишньому керівникові одного з департаментів обласної влади, а також місцевому підприємцю про підозри у викраденні офіційних документів та у пособництві у придбанні права на майно шляхом обману.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини