Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 22:34:46

За ухилення від сплати пайового внеску – кримінальна відповідальність

21.05.2016   08:12

Вивченням прокуратурою області стану виконання законів у сфері містобудування виявлено незаконне звільнення замовника будівництва від сплати пайової участі (внеску) у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Чернігова.

Як встановлено, на замовлення одного з місцевих учбових закладів нині здійснюється будівництво багатоповерхового житлового будинку із вбудовано-прибудованими приміщеннями соціально-побутового та навчального призначення.

Водночас рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради, прийнятим у вересні 2013 року, замовника будівництва звільнено від пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста з підстав віднесення об’єкта будівництва до житлового фонду соціального призначення (доступне житло).

Однак надання житловому будинку такого статусу здійснено безпідставно, оскільки він не входить до Переліку об’єктів, в яких може придбаватися житло, визначеного Державною програмою «Доступне житло». За таких умов звільнення замовника будівництва від пайової участі у розвитку інфраструктури міста було незаконним.

Слід врахувати, що кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією склала понад 38 млн грн. Розмір пайового внеску, що мав би надійти на рахунки Чернігівської міської ради (не менше 4 % від вартості будівництва), склав понад 1,5 млн грн. Внаслідок таких дій завдано шкоди інтересам держави.

За вказаним фактом прокуратурою області розпочато кримінальне провадження відносно службових осіб Чернігівської міської ради за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудове розслідування триває.

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.