Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 01:46:21

Забезпечення гарантій прав неповнолітніх при здійсненні досудового розслідування - пріоритет у роботі органів прокуратури

19.05.2016   07:30Агенцiя

Ювенальні прокурори забезпечують нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування, в тому числі у формі процесуального керівництва ним, участь у судовому провадженні щодо кримінальних правопорушень, учинених неповнолітніми та за їх участю.

Упродовж минулого року та за поточний період 2016 року прокурорами органів прокуратури Чернігівської області здійснено процесуальне керівництво у 316 кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх. Забезпечено підтримання державного обвинувачення у 150 кримінальних провадженнях.
  
Кримінальне процесуальне законодавство України визначає привілейовані права неповнолітніх порівняно з дорослими учасниками кримінального провадження.
 
Участь захисника та законного представника (осіб з числа членів сім’ї або близьких родичів) на всіх стадіях кримінального провадження щодо неповнолітньої особи є обов’язковою вимогою як додаткова гарантія захисту прав дитини.
 
Захисник та законні представники підлягають обов’язковому та невідкладному повідомленню у випадку затримання дитини правоохоронними органами.
  
Якщо особі виповнилося 18 років, але злочин нею вчинено до досягнення повноліття, на таку особу поширюються всі гарантовані законодавством права неповнолітньої особи.
 
Допит неповнолітнього не може продовжуватися без перерви понад 1 годину, а загалом – понад 2 години на день. При проведенні слідчих (розшукових) дій за участю неповнолітньої особи повинна забезпечуватися обов’язкова участь законного представника, педагога або психолога, а за необхідності – лікаря.
 
Процесуальні дії за участю дитини необхідно здійснювати в порядку, що найменше порушує звичайний уклад життя неповнолітнього та відповідає його віковим та психологічним особливостям.
   
Під час розслідування злочинів, які вчинив неповнолітній, обов’язково з’ясовуються питання про його умови життя та виховання, ставлення до вчиненого ним діяння, наявність дорослих підбурювачів, стан здоров’я та рівень розвитку тощо.
  
Кримінальне провадження відносно дітей здійснюється спеціально уповноваженими (ювенальними) слідчими, прокурорами та суддями, що відповідає європейській практиці.
  
Виконання і дотримання всіх гарантованих процесуальним законодавством України прав дітей повинно бути обов’язковим у діяльності всіх правоохоронних органів.

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:40

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 березня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіки особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому 14:46

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру взводу роти патрульної служби поліції особливого призначення "Чернігів" і екс-поліцейському цього взводу, яких підозрюють у службовій недбалості, в результаті якої постраждали 8 правоохоронців, повідомили в прес-службі ДБР.

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників 14:01

Відтак, двоє випускників отримають відповідні виплати.

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці 13:57

Спільні наряди несуть службу не тільки в Чернігові, а й у місцях дислокації військових гарнізонів на території області.

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини