Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 липня, 23:31:00

Як попередити ВІЛ та туберкульоз, радилися медичні працівники, посадовці та представники громадськості

16.05.2016   13:19Агенцiя

Про попередження ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в області, зокрема надання інтегрованих послуг у сфері ВІЛ-інфекції та туберкульозу мешканцям Прилук, говорили 13 травня під час виїзного розширеного засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Крім постійних членів цієї ради, до участі у засіданні долучилися керівники Прилуцької міської ради, Варвинської, Прилуцької, Срібнянської, Талалаївської райдержадміністрацій, члени відповідних міської та районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Засіданню передував моніторинговий візит обласних спеціалістів до медичних закладів Прилук, який відбувся 25 березня. Зважаючи на досить складну ситуацію в місті щодо ВІЛ та туберкульозу, фахівці детально вивчали медичну складову протидії цим хворобам, аналізували роботу Центру первинної медико-санітарної допомоги, Прилуцьких протитуберкульозного, наркологічного, шкірно-венерологічного диспансерів.

Тож безпосередньо перед засіданням ради заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова відвідала ці медичні установи. Також вона ознайомилася з роботою кабінету «Довіра» та рентгенологічного відділення Прилуцької центральної міської лікарні. Побувала і в Прилуцькій районній лікарні. Виступаючи перед учасниками засідання, Наталія Романова акцентувала увагу на важливості здійснення як лікувальних, так і профілактичних заходів. На її переконання, ефективно допомогти людям попередити хвороби можна лише об’єднавши зусилля всіх причетних – і медичних працівників, і вчителів, працівників соціальних установ, громадських та конфесійних організацій.

– Хвороби легше попередити, ніж лікувати. Від того, наскільки методично правильно буде організована профілактична робота, залежить результат, ціна якого – здоров’я і життя людини, – зазначила заступник голови – керівник апарату ОДА. Також вона наголосила на необхідності посилення співпраці задля отримання позитивних результатів роботи.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш окреслив загальну ситуацію щодо ВІЛ та туберкульозу в області. Він зазначив, що внаслідок проведених організаційних, лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів у цілому епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу має ознаки стабілізації. Так, зокрема, в останні роки спостерігається стала тенденція до зниження захворювань на ВІЛ у віковій групі до 25-30 років. Це може свідчити про зміну поведінки молоді на менш ризиковану. Відмічається також стабілізація деяких провідних епідемічних показників з туберкульозу.

Як повідомив Петро Гармаш, серйозну загрозу становить поширення мультирезистентного (хіміостійкого) туберкульозу. Це зумовлено самовільним переривання лікування хворими. За даними Всеукраїнської організації охорони здоров’я, в Україні мультирезистентний туберкульоз мають 16% хворих, яким вперше встановили діагноз туберкульозу, та 44% хворих із рецидивом захворювання. На переконання керівника профільного Департаменту, успішності у боротьбі із цією хворобою, яка є не лише медичною, а й соціальною, може бути досягнуто у разі комплексного проведення профілактичних, протиепідемічних, а також соціальних і освітніх заходів.

До обговорення питань порядку денного засідання доєдналися керівники медичних установ, відповідних структурних підрозділів ОДА та Прилуцької міської ради, представники громадських організацій.

Засідання ради приурочили до Всесвітнього Дня пам’яті померлих від СНІДу, який відзначався 15 травня. Тож на тематичній прес-конференції, що пройшла в Прилуцькій міській раді, говорили про необхідність привернення уваги громадян до проблеми ВІЛ/СНІДу, комплексної профілактики цього захворювання. Наголошували на толерантному відношенні до людей із ВІЛ-статусом, їх соціальному захисті.

Під час візиту до Прилук Наталія Романова також ознайомилася з роботою Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Прилуцького спеціалізованого будинку дитини «Надія», Центру творчості дітей та юнацтва. Побачила, як працює пересувна мобільна амбулаторія обласної громадської організації «Відродження нації».

Останні новини Чернігівщини

єРобота: як переселенка з Бахмута започаткувала власний бізнес у Чернігові 17:02

Почати життя з нуля непросто, але можливо. У цьому переконуєшся, дізнавшись історію Ольги Люліної – переселенки з Бахмуту, яка в рідному місті мала все: будинок, дачу, роботу, бізнес (піцерію і заклади продажу вуличної їжі), і навіть не думала про те, що це доведеться покинути.

Критична інфраструктура має бути зі світлом, – Олександр Ломако 16:27

До об'єктів критичної інфраструктури Чернігова не мають застосовуватися графіки відключення електроенергії.

Володимир Зеленський відзначив медикиню з Чернігівщини званням «Заслужений лікар України» 16:05

З нагоди Дня Української Державності Президент України вручив почесну нагороду Наталії Фурс, заступниці медичного директора комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарні №2» Чернігівської міської ради.

Чернігівські поліцейські оперативно розкрили крадіжку грошей з банківської картки 15:39

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка викрала банківську картку у знайомої, а потім зняла з картки 6 тисяч гривень.

Чернігівські медійники навчалися використовувати інструменти штучного інтелекту 14:55

Друга група чернігівських медійників пройшла тренінг “Використання ШІ у роботі локальних медіа: базовий рівень”, який 13 - 14 липня організував регіональний хаб Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини