Перегортаємо сторінки Другої світової війни 1939-1945...
5 травняу читальному залі Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбулась зустріч з ветераном Другої Світової війни Онищенком Іваном Омеляновичем.

На зустріч завітали студенти Чернігівського інституту ім. Героїв Крут МАУП, Чернігівського базового медичного коледжу, Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді.
На початку заходу ведуча запропонувала видати шану пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війнихвилиною мовчання.
Ветеран Другої Світової війни Іван Омелянович розповів, що у лютому 1944 року він воював сержантом на Другому українському фронті у 163-ій мотострілковій дивізії, пройшов дорогами Румунії,Угорщини. На півдні Чехословакії 17 грудня 1944 році отримав важке поранення у ногу, був направлений на лікування у шпиталь, де і зустрів довгоочікуванну Перемогу. Лихо й страждання, які пережив ветеран, незмірні. На фронті гинули фронтові товариші,які пліч о пліч відстоювали рідну землю. Вони були різних національностей: українці, узбеки, росіяни, євреї, але разом товаришували, були одностайні,як пальці на однієй руці, і це наближало час перемоги.Після поранення Івана Омеляновича направляють служити у 42 Гвардійську дивізію м. Ніжина. Протягом служби він брав участь у засіданнях військового трибуналу,де засуджували за військові злочини поліцаїв.Маючи досвід народного засідателя ветеран вирішив отримати юридичну освіту у Києвському Національному університеті ім. Т.Г. Шевченка і таким чином продовжити боротьбу зі злочином. Після закінчення освіти довгий час плідно працював в органах прокуратури.
Молодь щиро подякувала ветерану за цікаву розповідь, яка дуже змістовно відобразила події того часу.
Організатори заходу запропонували молоді переглянути виставки книжок під назвами: «Вічний вогонь нашої пам’яті», «Свідчення тих,хто вижив» та викладку літератури під назвою «Соціальний захист ветеранів, учасників бойових дій, дітей війни, військових».
Студенти зацікавились такими книжками: «Спалені села і селища Чернігівщинив 1941-1943 роках:злочин проти цивільного населення», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (В.Д.Ольшанський), «Спогади-заповіт ветеранів», «БабинЯр» (А.Кузнецов).
Наталія Утиро
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.