Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 квітня, 20:47:06

Чернігівський обласний онкологічний диспансер відвідав із робочим візитом головний онколог України Олексій Ковальов

29.04.2016   12:25Агенцiя

Вже десятиліття рак молочної залози займає перше місце серед онкопатологій у жінок не тільки в Україні, а й у всьому світі. Щорічний приріст кількості захворювань – близько 3%. В Європі щороку виявляють майже 200 тисяч нових випадків раку молочної залози. В України цей показник не сягаєі 20 тисяч, тобто в десять разів менший.

Щороку від цієї патології помирає понад 8 тисяч жінок. На відміну від розвинених країн, наші жінки звертаються до лікаря тоді, коли хвороба вже задавнена. Таких запізнілих звернень близько 30%.

Саме проблемам ранньої діагностики та дієвого сучасного лікування найпоширенішої онкопатологіїв жінок і була присвячена конференція онкологі в Чернігівського обласного онкологічного диспансеру.

Відбулася вона 27 квітня за участі почесного гостя – новопризначеного головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «Онкологія», завідуючого кафедрою Запорізької медичної академії післядипломної освіти, професора, доктора медичних наук Олексія Ковальова.

У межах заходу авторитетний науковець-практик прочитав лекцію «Терапевтична резистентність: механізми розвитку та шляхи подолання». Під час доповіді Олексій Ковальов акцентував увагу на головній проблемі раку – подоланні резистентності, тобто опору раковоїклітини препаратам, котрі блокують зростання та розвиток пухлинної клітини.

Втім фахівець підкреслив: не варто втрачати надії. Наразі можливості лікування онкологічних хворих значно розширені, особливо на початковій стадії захворювання.

– На сьогодні на європейськомуф армацевтичному ринку вже існують сучасні унікальні препарати, щодозволяютьконтролюватипухлиннийпроцес при найскладніших формах раку за прогнозованої безуспішності лікування. Мовайде про імуноконюгати, про подвійнуінгібіцію за допомогою двохмоноклональнихантитіл. Факти свідчать, що при запровадженні подвійної інгібіції при дисемінованому раку медіана виживання становить 60 місяців – а це значний приріст! – зауважив Олексій Ковальов.

Під час обговорень, які відбулися після лекції, лікарі спільно розглядали складні клінічні випадки, обговорювали новітні методики та дієві препарати для лікування раку молочноїзалози та яєчників. Медики також вкотре наголосили на важливості профілактичних оглядів, що дозволяють виявити хворобу на самому початку та збільшит ипацієнтці шанси на одужання.

Як зауважив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, такі конференції є надзвичайно корисними для регіональних фахівців: вони дозволяють медикам тримати руку на пульсі сучасних підходів у діагностиці та лікуванні хвороби.

Протестримуючим фактором у боротьбі з раком залишається безгрошів’я регіональної медицини. Подолання проблеми дефіциту фінансування онкохворих в областях є першочерговим завданням, визнають онкологи всіх рангів.

– Вочевидь, зробитице за бюджетні кошти – вкрайне можливо! Така фінансова ситуація є типовою навіт ьщодо технологічнорозвинених індустріальних країн Європи. Подолання проблеми можливелише за умови спільноївзаємодії. Вже не перший рік йдеться про створення потужної асоціації онкологів України. Хотілося б зазначити, що в новій державній програмі «Онкологія» на наступний 2017 рік чимала увага приділятиметься саме профілактиці захворювань, – коментує Олексій Ковальов.

Під час візиту головний онколог України також ознайомився з базовим потенціалом Чернігівськогоо бласного онкологічного диспансеру та напрацюваннями фахівців. Олексій Ковальов зазначив, що він дуже задоволений роботою закладу – вона продуктивна, вражає перспектива завдань, якіставлять перед собою адміністрація та фахівці у плані розвитку медичного закладу.                                                      
До речі, цевзагалі перший візит Олексія Ковальова на Чернігівщину.

Колектив Чернігівського обласного онкологічного диспансеру щиро вітає Олексія Олексійовича з призначенням на відповідальну посаду та бажає йому плідної праці й реалізації професійних задумів.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 139 нових випадків COVID-19

Виявлено 139 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 квітня в області зафіксовано 139 нових випадків COVID-19.

Уряд продовжив карантин до кінця червня

Уряд продовжив карантин до кінця червня 13:34

Кабінет міністрів продовжив режим надзвичайної ситуації через пандемію коронавірусу в Україні до 30 червня.

Звернення Президента щодо ситуації на кордонах України. ВІДЕО 12:19

Президент Володимир Зеленський у відеозверненні закликав обговорити питання, що постали сьогодні перед Україною.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 348 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 348 осіб 12:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 21 квітня в області щеплено першою дозою 8927 людей, з них: вакциною AstraZeneca щеплено 8236 осіб, вакциною CoronaVac — 349 та вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 342.

Патрульні розшукали громадянина, який може бути причетним до пошкодження двох автомобілів

Патрульні розшукали громадянина, який може бути причетним до пошкодження двох автомобілів 11:53

Вночі, близько 3-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Курсанта Єськова у дворі багатоповерхового будинку невідомий щойно пошкодив два автомобілі. За вказаною адресою направили один з екіпажів патрульної поліції.