Майже половина Чорнобильської зони відчуження буде небезпечною для життя ще 24 тис. років
Людина зможе повернутися в зону відчуження вже за півстоліття, але в цьому немає економічної потреби.

Людина зможе повернутися на менш забруднену територію в зоні відчуження вже через 30-60 років, але майже половина території буде небезпечною для життя ще 24 тис. років. Про це сьогодні на брифінгу повідомив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук.
"Ще 24 тис. років приблизно 40% території зони буде залишатися небезпечною. На решту території вже через 30-60 років могла б повернутися людина, але в цьому немає економічної доцільності, оскільки північ і так в шість разів менше заселена, ніж інші регіони", - сказав він.
За словами голови Держагентства, сьогодні в зоні продовжують проживати 158 самоселів. Середній вік самоселів становить 80 років.
"Немає необхідності змінювати межі зони але є необхідність змінювати статус зони щоб максимально ефективно використовувати її для держави", - зазначив Петрук.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.