Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 8 грудня, 00:16:18

Підвищення рівня доступності до безоплатної правової допомоги

21.04.2016   07:43Агенцiя

З 1 січня 2013 року в області працює Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області.

Він забезпечує надання правової допомоги особам, затриманим в адміністративному та кримінально – процесуальному порядку, а також участь захисника за призначенням, відповідно до положень Кримінального процесуального Кодексу України в частині призначення захисника (стаття 49, 53) та забезпечення захисника затриманим особам (стаття 213).

Основним завданням Регіонального центру є створення рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання безоплатної вторинної правової допомоги, а саме забезпечення надання таких видів правових послуг:
-  захист;
- здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
-  складання документів процесуального характеру.

З 1 липня 2015 року в області запрацювали Чернігівський, Менський та Ніжинський місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які надають правову допомогу у цивільних та адміністративних справах соціально незахищеним верствам населення та іншій категорії громадян.
До юрисдикції Чернігівського місцевого центру відносяться: Чернігівський, Козелецький, Ріпкинський, Городнянський райони, міста Чернігів та Славутич.
   
До Менського місцевого центру : Менський, Сосницький, Коропський, Корюківський, Щорський, Новгород – Сіверський, Семенівський райони та м.Новгород – Сіверський.
   
До Ніжинського місцевого центру: Бахмацький, Бобровицький, Борзнянський, Ічнянський, Ніжинський, Носівський, Прилуцький, Варвинський, Талалаївський, Срібнянський, Куликівський райони, міста Ніжин та Прилуки.
   
Наступним кроком, відповідно до Плану дій Уряду на 2016 рік, є утворення 400 бюро правової допомоги у структурі місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у районах та містах обласного значення шляхом ліквідації 586 територіальних органів Мін’юсту.
   
У Чернігівській області 18 бюро правової допомоги почнуть працювати у Бахмачі, Бобровиці, Борзні, Ічні, Новгород – Сіверському, Носівці, Прилуках, Семенівці, Щорсі, Варві, Козельці, Коропі, Ріпках, Сосниці, Талалаївці, Городні, Корюківці, Срібному, які розпочнуть свою роботу 1 липня 2016 року.
   
Основним завдання бюро буде правопросвітництво у відповідних територіальних громадах. Фахівці бюро надаватимуть безоплатну первинну правову допомогу (юридичні консультації), забезпечуватимуть прийом звернень про отримання БВПД від громадян, які відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» мають на неї право та, згідно з наказом відповідного місцевого центру, забезпечуватимуть представництво інтересів таких громадян в суді. Окрім того, звернувшись до бюро, громадяни зможуть отримати доступ до онлайн-сервісів Міністерства юстиції України.
   
Координаційним центром з надання правової допомоги оголошено конкурс з відбору кандидатів на посади начальників та/або заступників начальників бюро правової допомоги. Прийом заяв триває з 4 квітня по 4 травня 2016 року. Станом на 18 квітня по Чернігівській області вже подано 37  заявок.
   
Для участі у конкурсі претендентам необхідно:
1) до 18 години 00 хвилин 4 травня 2016 року заповнити заявку на веб-сайті www.legalaid-jobs.in.ua. Надіслані в інший спосіб та/або з порушенням встановленого строку заявки не розглядаються;
2) до 00 годин 00 хвилин 16 травня 2016 року пройти курс дистанційного навчання «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги» (далі – курс дистанційного навчання). Зареєструватися на курсі дистанційного навчання зможуть ті претенденти, які отримають запрошення Координаційного центру з надання правової допомоги, надіслане на адресу електронної пошти, вказану в заявці. Проходження претендентами курсу дистанційного навчання завершується о 00 годин 00 хвилин 16 травня 2016 року.
Претенденти, які відповідають встановленим вимогам та пройшли курс дистанційного навчання, будуть запрошені на інтерв’ю шляхом надсилання регіональними центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомлення на адреси електронної пошти, вказані претендентами в заявках. Інтерв’ювання розпочнеться після 16 травня 2016 року. Для проходження інтерв’ю необхідно буде прибути до приміщення відповідного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та пред’явити паспорт громадянина України.

Більш детальну інформацію можна отримати на веб-сайті www.legalaid-jobs.in.ua.
Отже, запрошуємо Вас до участі у конкурсі!


Ірина Протченко - директор Регіонального центру з надання БВПД  у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відслужив літургію у Катерининській церкві

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відслужив літургію у Катерининській церкві 16:45

Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Православної церкви України Епіфаній перебував 7 грудня у Чернігові.

Урочисто відзначили кращих благодійників 2019 року

Урочисто відзначили кращих благодійників 2019 року 14:56

6 грудня в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулася святкова церемонія нагородження переможців обласного конкурсу «Благодійник року» імені меценатів Тарновських.

“Музика в темряві”

“Музика в темряві” 14:49

5 грудня Академічний камерний хор ім. Д.Бортнянського представив в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм новий проект — концерт-медитацію “Музика в темряві”.

Презентовано виставку

Презентовано виставку "Від борців за волю до захисників України: Чернігівщина" 14:40

6 грудня з нагоди Дня Збройних сил України в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкриття виставки «Від борців за волю до захисників України Чернігівщина».

Внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області обговорено регіональною робочою групою

Внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області обговорено регіональною робочою групою 14:10

6 грудня у Чернігові відбулося засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області.