Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 7 лютого, 03:20:43

Органами прокуратури області вживаються заходи до передачі в комунальну власність об'єктів житлового фонду

19.04.2016   08:00Агенцiя

Конституцією України серед основних прав і свобод людини й громадянина проголошено право на житло.

Відповідно до ст. 335 ЦК України безхазяйна нерухома річ після спливу 1 року з дня взяття її на облік за заявою відповідного органу місцевого самоврядування може бути передана згідно рішення суду в комунальну власність.

До ухвалення судового рішення органи місцевого самоврядування не мають права забезпечувати житлом соціально-незахищених громадян, які перебувають на квартирному обліку, та передавати їм у користування такі об'єкти нерухомого майна.

Бахмацькою місцевою прокуратурою вивчено повноту вжитих міською радою заходів щодо передачі в комунальну власність безхазяйних об'єктів житлового фонду.

Установлено, що на території міста в житловому будинку, який введено в експлуатацію у 2010 році, знаходиться квартира загальною площею 42,4 м2 вартістю майже 200 тис грн, яка перебуває на обліку як безхазяйне майно.            

У зв'язку із не визначенням власника квартири, орган місцевого самоврядування позбавлений права приймати рішення щодо виділення її у користування громадянам, які потребують покращення житлових умов.

З метою захисту інтересів територіальної громади міста та подальшого розподілу житла на користь соціально-незахищених громадян, керівником Бахмацької місцевої прокуратури направлено до суду заяву про передачу в комунальну власність вказаного об’єкта нерухомості.

Останні новини Чернігівщини

СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф

СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф 14:21

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного зрадника, який добровільно перейшов на бік ворога та воює проти Сил оборони.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:58

Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію техногенного характеру та 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 5 осіб та 3 особи постраждали.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Корюківському районі 10:21

5 лютого, близько 14:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Гремʼяч сталась ДТП.

6 лютого: цей день в Україні і світі 08:46

День 1444 Російська агресія - Day 1444 Russian aggression