Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 лютого, 01:08:09

Обговорили актуальні питання реформування місцевого самоврядування

15.04.2016   08:17Агенцiя

14 квітня голова обласної ради Ігор Вдовенко долучився до роботи круглого столу з питань проведення реформи місцевого самоврядування та децентралізації, ініційованого народним депутатом України Василем Амельченком.

Участь у обговоренні взяли голова облдержадміністрації Валерій Куліч, депутати обласної ради, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голови районних рад, сільські, селищні, міські голови, регіональні консультанти Офісу реформ.

Ігор Вдовенко, звертаючись до учасників заходу, підкреслив, що потреба у реформуванні місцевого самоврядування та проведенні децентралізації назріла уже дуже давно. Однак через вплив певних історичних, політичних та економічних факторів зараз Україна змушена долати шлях змін надшвидкими, у порівнянні з іншими країнами Європи, темпами. Крім того, у нашій держав процес ускладнюється ще й військовими діями на сході.

Проте реформування місцевого самоврядування і децентралізація влади – це необхідні кроки для нашої країни на шляху інтеграції в європейське демократичне співтовариство. Але до цього процесу потрібно підходити комплексно, виважено, враховуючи економічну доцільність та спроможність під час створення об'єднаних громад.

- У центрі уваги завжди повинні бути інтереси громадян, щоб люди не просто почули про децентралізацію, а й відчули на собі її конкретні позитивні результати, - наголосив голова обласної ради.

Загалом спілкування учасників форуму проходило у форматі «запитання-відповідь». Завдяки такій невимушеній атмосфері заходу експерти і практики, на чиї плечі покладена відповідальна місія втілювати у життя зміни у сфері місцевого самоврядування у державі та, зокрема, на Чернігівщині, змогли детально обговорити та проаналізувати проблеми, а також перші позитивні здобутки об'єднаних громад, поділитись досвідом і власним баченням процесів реформування.

Останні новини Чернігівщини

Досвід прикордонних громад Чернігівщини стане у пригоді під час повоєнного відновлення 22:41

30 січня в Укрінформі відбувалась презентація напрацювань проекту «Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області», який був реалізований у 4 пілотних територіальних громадах – Городянській, Ріпкинській, Тупичівській та Новобілоуській.

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини 22:38

Наступного дня після вшанування подвигу Героїв Крут у ЗМІ з’явилася інформація, що за дорученням Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації в Комунальному закладі «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка» Чернігівської обласної ради розпочато процес її перейменування.

Міжнародна організація з Нідерландів допомагає Чернігівщині у відновленні пошкоджених будинків 22:35

ZOA — міжнародна організація з надання допомоги та відновлення, яка базується в Нідерландах, і працює у 15 країнах по всьому світу

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм 22:31

31 січня співробітники Головного управління та Чернігівського районного управління ДСНС в області здійснили профілактичні інструктажі серед громадян та любителів зимової риболовлі на річці Стрижень, що протікає в обласному центрі.

Обстріл села в Чернігівській області: вже 4 загиблих, одна людина поранена 22:25

Через обстріл села Єліне Чернігівської області загинули чотири людини.

АНОНСИ ПОДІЙ