Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 квітня, 01:40:51

В онкодиспансері жінки можуть перевірити спадкову схильність до раку

11.04.2016   12:06Агенцiя

У Чернігівському обласному онкологічному диспансері стартує проект із обстеження жінок, хворих на рак яєчників. Жінкам пропонується здати тест на BRCA ½-мутації – ценовий рівень у діагностиці раку яєчників.

Як пояснив головний лікар медичного закладу, онкогінеколог Валерій ЗУБ, це метод, що дозволяє виявити спадкову схильність до певних онкопатологій.

Необхідність впровадження новітнього тестування обумовлюється невтішною статистикою: близько чверті випадків раку грудей, яєчників і колоректального раку пов'язують із мутаціями в генах BRCA1 і BRCA2.

Питання важливості тестування та появи препаратів-інгібіторів, що забезпечують принципово новий підхід до лікування пацієнтів з позитивним BRCA, стали однією з тем чергової наукової конференції, яка відбулася 19 березня в Києві. На неї були запрошені й чернігівські онкологи.

Можна виділити дві групи жінок, яким вкрай рекомендовано проводити BRCA-тестування.

Перша група – здоровіжінки, в яких передбачається наявність генетичної схильності до раку. Це жінки у віці до 50 років, в яких у родині було 2 і більше випадків раку грудей або раку яєчника. Для жінок із такою сімейною історією важливо пройти тест на виявлення мутацій у генах BRCA для того, щобвизначитиризикрозвитку раку. У разі підтвердження присутності відповідної мутації організовується комплекс заходів, спрямованих на попередження та раннюдіагностикуонкологічногозахворювання.

Друга група – жінки, в яких вже діагностовано рак яєчника. При встановленні спадкового характеру захворювання може змінитися тактика лікування, характер терапії, що призначається. Тест на наявність мутацій також покаже, чи буде чутлива пацієнтка до таргетної терапії PARP-інгібіторами.

Кожна жінка, яка дбає про своє здоров’я, може звернутися в онкодиспансер і отримати направлення лікаря на обстеження на наявність мутацій. Для проведення тесту використовують венозну кров.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 520 нових випадків COVID-19

Виявлено 520 нових випадків COVID-19 21:18

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 22 квітня в області зафіксовано 520 нових випадків COVID-19.

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка 15:12

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури 20.04.2021 із направленням обвинувального акту до суду завершено досудове розслідування стосовно 2-х мешканців Прилуцького району, які спільно за попередньою змовою групою осіб таємно викрали чуже майно.

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій 15:03

21 квітня голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко обговорила з представниками обласної Ради Церков та релігійних організацій, правоохоронними органами концепцію відзначення Вербної Неділі, Великодня та проведення поминальних днів в області в умовах карантинних обмежень.

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва 14:55

Фахівцями Державної екологічної інспекції у Чернігівській області під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства виявлено незаконну рубку дерев дуба звичайного у лісових насадженнях Красилівського лісництва державного підприємства «Чернігівське лісове господарство».

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 12:11

22 квітня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Олександра Кодоли.