В Деснянській об’єднаній територіальній громаді працюють над стратегією розвитку
5 квітня в Деснянську об’єднану територіальну громаду завітали польські експерти та Офіс реформ у Чернігівській області задля обговорення та напрацювання шляхів розвитку громади, її перспективної стратегії.
Завдяки взаємодії регіональних Офісів реформ та їх співпраці з донорськими організаціями Деснянська громада стала однією з 22 об’єднаних громад України, в яких реалізується польсько-канадський проект «Українська адміністрація майбутнього», в рамках якого розробляються стратегії розвитку цих громад.
Польські експерти - Павел Прокоп – голова правління Фундації Менеджерських Ініціатив, радник міського голови міста Любліна з питань транскордонної співпраці, Мирослав Скурка – директор програми «Study Tours to Poland», Богдан Юрчук - консультант Фундації Менеджерських Ініціатив та консультант Офісу реформ з правових питань Ірина Кудрик зустрілись з керівництвом громади, депутатами, керівниками бюджетних закладів.
В ході зустрічі Деснянський селищний голова Юрій Осташевський охарактеризував очолювану ним громаду, яка має досить унікальну специфіку. Адже громада об’єднала військове селище Десна, де проживає понад 7,5 тисяч мешканців та 9 прилеглих сіл з населенням близько 1800 осіб. Центр громади – смт.Десна є бюджетоутворюючим, адже основне джерело бюджету громади – це податок з доходів фізичних осіб - військовослужбовців, які проходять службу в 169-му Навчальному Центрі Міністерства оборони, що розташований в селищі.
Під час обговорення експертами була актуалізована інформація у сферах: суспільство, економічна активність та структура економіки, інфраструктура, освіта, культура, рекреація, туризм, якість життя та створена робоча група з питань стратегії.
В зустрічі з колегами та польськими фахівцями взяв участь Гончарівський селищний голова Віталій Рудник, який очолює сусідню Гончарівську громаду, яка віднедавна впевнено йде шляхом об’єднання.
Підтримати стратегічну ініціативу громад, що об’єднались, завітала керівник виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко.
Усвідомлюючи необхідність пошуку стратегічних напрямків розвитку громади, що розташована в межиріччі Десни та Дніпра, учасники зустрічі однозначно дійшли висновку щодо необхідності пробудження та підтримки громадянської активності в громаді для ефективного самоврядного управління.
Останні новини Чернігівщини
Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43
Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.
СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33
Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.
У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.