Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 06:39:08

У прокуратурі області відбулася прес-конференція

01.04.2016   12:01Агенцiя

31 березня, відбулася прес-конференція першого заступника прокурора області Юрія Балєва, на якій журналістам розповів про актуальні питання діяльності органів прокуратури Чернігівщини.

Перший заступник прокурора області поінформував журналістів, що вперше в Україні забезпечено проведення 4-рівневого конкурсного відбору, за результатми якого з 15 грудня минулого року замість 23-х територіальних прокуратур в області функціонує 5 місцевих.

Обговорюючи питання протидії злочинності та корупції, Юрій Балєв наголосив, що в умовах реформування органів внутрішніх справ майже на третину збільшилася кількість злочинів, у тому числі тяжких. Не втрачає актуальності питання протидії корупційним проявам у правоохоронних органах, боротьба з  корупцією в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Правоохоронними органами області упродовж першого кварталу направлено до суду 36 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За весь минулий рік – лише 42.

До адміністративної відповідальності вже притягнуто 8 депутатів місцевих рад, 17 посадових осіб органів виконавчої влади, 2 посадовців контролюючих органів. Викрито 20 корупційних злочинів.

Також на прес-конференції відмічено позитивні результати представницької діяльності органів прокуратури.

Протягом минулого та поточного років судами задоволено вимоги прокурорів у 800 позовах на загальну суму 270 млн грн.

Добровільно відшкодовано відповідачами за закритими справами ще 11 млн грн.  Передано на примусове виконання судові рішення на суму понад 29 млн грн, у тому числі щодо стягнень у бюджетній сфері на 3 млн грн.

Пріоритетом  для  прокурорів  є  захист  землі,  яка  згідно  з  Конституцією України становить національне  багатство,  що  перебуває  під  особливою  охороною  держави.  За  втручання прокуратури  повернуто  та попереджено  незаконне  надання   майже   11   тисяч   гектарів земель.

Шляхом оскарження незаконних судових рішень та вступу прокурорів у справи в інтересах громадян і держави стягнуто коштів і попереджено незаконне вибуття майна на суму понад 2 млн грн.

На завершення Юрій Балєв відповів на всі питання журналістів, зокрема  щодо будівництва по вулиці Жабинського, 2а в місті Чернігові, застосування Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку  попереднього ув’язнення у строк покарання» інші та подякував медійникам за приділений цій зустрічі час.

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.