Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 серпня, 16:59:53

Бюджети міст Чернігів та Ніжин стають прозорими та підзвітними

31.03.2016   08:27Агенцiя

Зробити бюджети міст прозорими та ефективними – такою була мета проекту «Бюджетний процес – під контроль громади». Про досягнуті результати та історії успіху розповіли представники Центру «Доброчин» під час прес-конференції 30 березня.

Що саме було зроблено для досягнення мети розповіла Наталія Дрозд, керівник проекту: «Більше ніж півроку громадські експерти працювали для підвищення рівня прозорості місцевих бюджетів, створюючи ефективні процедури участі громадян в бюджетному процесі. Були розроблені проекти Бюджетних регламентів для пілотних міст Ніжин та Чернігів та проведені інформаційні кампанії по лобіюванню їх прийняття із залученням спільноти активістів».
Але саме існування процедур громадської участі у формуванні бюджетів не забезпечує їх виконання. Тому були проведені навчання громадських організацій та ініціативних груп, підвищена їх спроможність брати участь у прийнятті рішень та моніторингу їх виконання на рівні громад. Журналісти навчились висвітлювати бюджетну тематику доступною мовою.

Роз’яснюючи суть Бюджетного регламенту, експерт Ярослав Петраков зазначив, що це   документ, який узагальнює норми Бюджетного кодексу та адаптує їх до бюджетного процесу на місцевому рівні. Його наявність і практичне використання сприятиме підвищенню обізнаності зацікавлених осіб щодо планування доходів і видатків міста та використання бюджетних коштів. Регламент сприятиме залученості як депутатів, так і ініціативних груп громадян до бюджетного процесу на різних його етапах, сприяючи імплементації ідей жителів міста.

Історію успіху презентував Олександр Підгорний, експерт та головний лобіст проекту. Він  повідомив про прийняття Бюджетного регламенту на засіданні сесії Ніжинської міської ради: 36 голосів – «ЗА», одноголосно, (в залі були присутні всі депутати Ніжинської міської ради VII скликання).

31 березня, проект рішення про Бюджетний регламент виноситиметься до затвердження на засіданні Чернігівської міської ради. Запрошені депутати Чернігівської міської ради Максим Черненок та Регіна Гусак відзначили високу якість підготовленого громадськими експертами Бюджетного регламенту та зазначили, що Бюджетний регламент отримав позитивні висновки по всіх комісіях.

Від імені всіх учасників Наталія Дрозд висловила сподівання, що Чернігів отримає свій Бюджетний регламент, та пообіцяла продовжувати інформаційну кампанію для громадських активістів як долучатися до бюджетного процесу для реалізації ідей по розвитку рідного міста.

Останні новини Чернігівщини

У серпні матеріальну допомогу від міста отримає 201 чернігівська сім’я з новонародженими малюками

У серпні матеріальну допомогу від міста отримає 201 чернігівська сім’я з новонародженими малюками 15:10

У Чернігові кожна родина при народженні дитини отримує підтримку від міста. Виплати здійснюються в рамках Програми підтримки народжуваності.

За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові

За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові 15:01

6 серпня в Чернігові у козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України відповідно вимог карантину та рекомендацій Чернігівської облдержадміністрації проведено традиційну панахиду за усіма воїнами, які в ЛИПНІ 2020 року загинули в боях за незалежність України.

Обсяги реалізованої продукції промисловості. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості. ДОВІДКА 14:50

Підприємства області в січні–червні 2020 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 15301,5 млн.грн.

СБУ викрила підпільний цех з виробництва контрафактного пального

СБУ викрила підпільний цех з виробництва контрафактного пального 14:44

Співробітники Управління Служби безпеки України в Чернігівській області у взаємодії зі слідчими ДФС викрили організовану групу, яка налагодила нелегальне виробництво і продаж фальсифікованих нафтопродуктів у промислових обсягах. «Прибуток» фігурантів становив майже 2 мільйони гривень щомісяця.

Андрій Прокопенко: Готуємось представити потенціал Чернігівщини на Третьому форумі регіонів України та Білорусі

Андрій Прокопенко: Готуємось представити потенціал Чернігівщини на Третьому форумі регіонів України та Білорусі 14:31

6 серпня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко взяв участь у засіданні організаційного комітету з підготовки Третього Форуму регіонів України та Білорусі.