Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 листопада, 05:30:18

Бюджети міст Чернігів та Ніжин стають прозорими та підзвітними

31.03.2016   08:27Агенцiя

Зробити бюджети міст прозорими та ефективними – такою була мета проекту «Бюджетний процес – під контроль громади». Про досягнуті результати та історії успіху розповіли представники Центру «Доброчин» під час прес-конференції 30 березня.

Що саме було зроблено для досягнення мети розповіла Наталія Дрозд, керівник проекту: «Більше ніж півроку громадські експерти працювали для підвищення рівня прозорості місцевих бюджетів, створюючи ефективні процедури участі громадян в бюджетному процесі. Були розроблені проекти Бюджетних регламентів для пілотних міст Ніжин та Чернігів та проведені інформаційні кампанії по лобіюванню їх прийняття із залученням спільноти активістів».
Але саме існування процедур громадської участі у формуванні бюджетів не забезпечує їх виконання. Тому були проведені навчання громадських організацій та ініціативних груп, підвищена їх спроможність брати участь у прийнятті рішень та моніторингу їх виконання на рівні громад. Журналісти навчились висвітлювати бюджетну тематику доступною мовою.

Роз’яснюючи суть Бюджетного регламенту, експерт Ярослав Петраков зазначив, що це   документ, який узагальнює норми Бюджетного кодексу та адаптує їх до бюджетного процесу на місцевому рівні. Його наявність і практичне використання сприятиме підвищенню обізнаності зацікавлених осіб щодо планування доходів і видатків міста та використання бюджетних коштів. Регламент сприятиме залученості як депутатів, так і ініціативних груп громадян до бюджетного процесу на різних його етапах, сприяючи імплементації ідей жителів міста.

Історію успіху презентував Олександр Підгорний, експерт та головний лобіст проекту. Він  повідомив про прийняття Бюджетного регламенту на засіданні сесії Ніжинської міської ради: 36 голосів – «ЗА», одноголосно, (в залі були присутні всі депутати Ніжинської міської ради VII скликання).

31 березня, проект рішення про Бюджетний регламент виноситиметься до затвердження на засіданні Чернігівської міської ради. Запрошені депутати Чернігівської міської ради Максим Черненок та Регіна Гусак відзначили високу якість підготовленого громадськими експертами Бюджетного регламенту та зазначили, що Бюджетний регламент отримав позитивні висновки по всіх комісіях.

Від імені всіх учасників Наталія Дрозд висловила сподівання, що Чернігів отримає свій Бюджетний регламент, та пообіцяла продовжувати інформаційну кампанію для громадських активістів як долучатися до бюджетного процесу для реалізації ідей по розвитку рідного міста.

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.