Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 травня, 18:30:40

Про дві страшні недуги та готовність області з ними боротися

25.03.2016   16:15Агенцiя

Своєчасне виявлення представників груп ризику, підвищення ролі первинної ланки надання медичної допомоги населенню з профілактики соціально небезпечних інфекцій, активізація роботи Територіального медичного об’єднання – це тільки частина завдань, що стоїть перед системою охорони здоров’я Чернігівщини на шляху подолання епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

На цьому наголошували учасники виїзного засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу спільно з постійною комісією обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, що відбулося 24 березня у Чернігові.

У Всесвітній день боротьби з туберкульозом, що відзначали саме у день зібрання, говорили про розробку довгострокового механізму з подолання на Чернігівщині епідемії як туберкульозу, так і ВІЛ-інфекції. Адже ці дві недуги,так би мовити, йдуть пліч-о-пліч, причому, все частіше доповнюючи одна одну.

Учасники обговорення вважають, що у вирішенні цих проблем не має бути відсторонених. Тільки спільними зусиллями медиків, громадських організацій та влади темпи поширення соціально небезпечних захворювань можна взяти під суворий контроль.

— Пріоритетними напрямками у сфері боротьби із цими хворобами є цільність та послідовність дій, прихильність до справи боротьби з туберкульозом і СНІДом, стратегічне планування, забезпечення ефективної діяльності рад у напрямку координації дій всіх ключових партнерів, забезпечення контролю за цільовим та раціональним використанням коштів, які виділяються. Ми будемо намагатися створити медикам сприятливі умови для роботи і своєчасно реагувати на їхні потреби, — наголосила заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Крім того, працюватимуть і над поширенням інформації щодо шляхів зараження та методів профілактики захворювань, залученням грантових пропозицій та впровадженням державно-приватного партнерства у сфері забезпечення лікувально-профілактичних закладів сучасними препаратами.

У свою чергу головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, голова профільної комісії обласної ради Микола Дейкун зауважив, що необхідно відмовитися від старого підходу до ведення таких хворих. Бо як туберкульоз, так і ВІЛ-інфекція все частіше набувають важких форм, які потребують якіснішої діагностики та покращення лікування.

Також учасники засідання ознайомилися із потужностями обласного протитуберкульозного диспансеру. Провів засідання начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Під час зібрання відзнаки ОДА отримали кращі працівники диспансеру.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.