Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 08:21:51

Обговорено стан надання послуг з лікування методом гемодіалізу хворих на хронічну хворобу нирок в області

24.03.2016   12:16Агенцiя

23 березня відбулася нарада з питань стану та перспектив надання послуг з лікування методом гемодіалізу хворих на хронічну хворобу нирок в Чернігівській області товариством з обмеженою відповідальністю «Фрезеніус Медикал Кер Україна».

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Микола Дейкун та його заступник Сергій Пивовар, депутати обласної ради Дмитро Блауш і Ольга Чередник, директор ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» Володимир Подворний, керівники міського і обласного управлінь охорони здоров'я, головний лікар КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко та головний лікар КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2» Володимир Фаль.

Насамперед, Арсен Дідур зазначив, що необхідність проведення наради викликана зверненням, яке надійшло до голови обласної ради від товариства «Фрезеніус Медикал Кер Україна» з проханням вирішити проблеми з фінансуванням видатків на закупівлю послуг гемодіалізу.

За словами керівника, на сьогодні в області налічується понад 240 хворих нефрологічного профілю та 13 тимчасово переміщених із зони проведення АТО осіб, які потребують лікування гемодіалізом.

Наразі у відділенні нефрології та гемодіалізу обласної лікарні, її амбулаторних відділеннях у Ніжині та Прилуках проходять лікування 132 особи.

Діалізним центром ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» надаються послуги з лікування методом гемодіалізу 87 мешканцям міста Чернігова та 13 особам, переміщеним із зони проведення АТО.

На лікування хворих області у 2016 році, при необхідних 102,8 млн грн, Державним бюджетом України були передбачені цільові видатки у сумі 44,0 млн гривень.

Потреба в коштах для проведення розрахунків за лікування цієї категорії хворих в умовах ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» становить 52,8 млн грн, з яких 26,9 млн грн – потреба для оплати за послуги, що будуть надані у 2016 році.

Протягом усього часу функціонування на території області недержавного діалізного центру «Фрезеніус Медикал Кер Україна», оплата наданих мешканцям м. Чернігова послуг здійснювалася за рахунок коштів обласного бюджету 2012-2015 років.

В свою чергу, керівники лікувально-профілактичних закладів акцентували увагу на необхідності співпраці у пошуку шляхів вирішення проблем щодо надання послуг гемодіалізу.

Підсумовуючи нараду, її учасники вирішили направити відповідні Звернення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів України щодо прискорення вирішення порушеної проблеми на законодавчому рівні. А також звернутися до Чернігівської міської ради щодо виділення коштів на оплату послуг лікування хворих жителів міста Чернігова в Центрі «Фрезеніус Медикал Кер Україна».

Останні новини Чернігівщини

Новому часові - нові зміни: у фокусі уваги питання Ялівщини

Новому часові - нові зміни: у фокусі уваги питання Ялівщини 08:19

20 листопада відбулося засідання за круглим столом на тему «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина»: очікування та реальність». Його провів комітет Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини».

Проєкт міського бюджету Чернігова на 2020 рік: основні цифри та тенденції

Проєкт міського бюджету Чернігова на 2020 рік: основні цифри та тенденції 08:08

Проєкт узгоджений з Законом України «Про державний бюджет на 2020 рік», прийнятим 14 листопада.

Сільськогосподарські угіддя повертаються у розпорядження держави

Сільськогосподарські угіддя повертаються у розпорядження держави 07:49

Земельним кодексом України передбачено, що правом на безоплатну приватизацію земель громадянин може скористатися лише один раз по кожному виду використання.

В Семенівці поліція викрила порушника, який автівкою зніс зупинку

В Семенівці поліція викрила порушника, який автівкою зніс зупинку 07:44

Група реагування патрульної поліції ідентифікувала дзеркало заднього виду, що лишилося на місці пригоди, і вийшла на водія-втікача.

Піротехніки ДСНС знищили 44 вибухонебезпечні предмети часів минулих війн

Піротехніки ДСНС знищили 44 вибухонебезпечні предмети часів минулих війн 07:28

21 листопада о 12:55 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області у спеціально відведеному місці знищено мінометну міну калібром 82 мм.