Бійця АТО у комі після операції в Греції повернули додому
Літак із важкохворим бійцем, що вже вісім місяців не може прийти до тями, о 17.30 сів у аеропорту в Гостомелі, повідомляє 5 канал.
Добровольця батальйону «Чернігів» Романа Лося транспортував в Україну літак авіакомпанії «Антонов». На борту українця супроводжувала бригада медиків. Наразі його мають доставити в головний госпіталь МВС. Як повідомляє кореспондент «5 каналу», на летовище прибула і його дружина, утім її поки що не пускають до Романа — чоловік у вкрай важкому стані.
Операцією із перевезення керувало Міністерство соціальної політики. Найнижчу ціну для транспортування бійця запропонувала авіакомпанія «Антонов». Його повернули додому практично за ціною собівартості польоту – 12,5 тисяч доларів. Переїзд українця оплатив офіс НАТО в Україні.
Зазначимо, що Романа тривалий час не могли повернути додому через низку бюрократичних перепон. Навіть на останньому етапі вирішення цього питання виникли проблеми із українським посольством у Греції, а саме – зі здійсненням перерахунку коштів на оплату літака.
«Перший заступник Мінсоц В. Шевченко дав мало не особисту поруку, що спецрейс буде оплачений і «Антонов» полетів під цю обіцянку. А офіс НАТО також повірив на слово, що всі необхідні бюрократичні документи будуть донесені», — повідомив на своїй сторінці у Facebook представник Міноборони Олексій Ліпіріді.
Нагадаємо, доброволець із батальйону «Чернігів» Роман Лось минулого року потрапив на реабілітацію у Грецію. Через серйозну травму ноги його вирішили прооперувати, однак після цього боєць не зміг повернутися до тями. Наразі, аби повернутися до життя, йому необхідна термінова реабілітація.
Протягом усього перебування Романа Лося в Афінах за його станом пильнували українські волонтери в Греції. Вони щодня навідувалися до хворого і повідомляли Ірині та громадськості новини від лікарів.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:20
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19
У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).
Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21
Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.
«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09
У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».
Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16
З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.