Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 18:16:00

Перспективи енергоефективності: бути чи не бути ОСББ вирішували жителі багатоповерхівки в Чернігові

17.03.2016   07:05

Як розпоряджатися власним будинком вирішували жителі багатоквартирного будинку за адресою вул. Бєлова, 27 в Чернігові.

До обговорення долучилася Громадянська мережа ОПОРА та Андрій Дмитерно, голова новоствореного ОСББ за адресою пр-т Перемоги, 151а.

Андрій Дмитерно пояснював специфіку створення та функціонування об’єднання. Він наголосив, що для визначення подальших тарифів та оплати праці найманих робітників потрібно проводити детальні розрахунки та передбачувати можливі термінові ремонти. Також він поділився власним досвідом оформлення необхідних документів та дав кілька практичних порад, як це варто робити.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець розповіла, як правильно проводити термомодернізацію та які переваги матиме будинок, якщо він буде на самоуправлінні. Нові можливості передбачаються за рахунок державних та місцевих програм підтримки ОСББ. Відтак, діє державна програма, яка компенсує 40 % кредитних коштів, спрямованих на термомодернізацію.

Окрім цього, місцева влада в Чернігові також не збирається відставати. Найближчим часом буде прийнята програма, яка додатково компенсуватиме ще 40 % тіла кредиту ОСББ, як повідомляють представники виконавчого комітету.

«Все більше людей цікавляться темою створення ОСББ у власному будинку, розуміючи, що ніхто не здатен дбати про нього краще, ніж господарі. Щоразу частіше питають про Державну програму підтримки.

На жаль, у Чернігові ще жодне ОСББ не скористалось цією можливістю. Сподіваємось, що найближчим часом все зміниться і чернігівці так само, як і мешканці інших регіонів, зможуть використати кошти, призначені на покращення стану житлових будинків, та тим самим суттєво зменшать витрати на оплату платіжок за тепло», – наголосила Наталія Висіканець.

Наразі Громадянська мережа ОПОРА проводить низку інформативно-супровідних зустрічей щодо допомоги жителям у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Аби краще запам’ятати отриману інформацію стосовно можливостей суттєво заощаджувати енергоресурси та власні кошти за підтримки держави та місцевого самоврядування, учасники обговорення отримали інформаційні матеріали, підготовлені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини