Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 березня, 10:58:57

У ЧООД пояснили, що унеможливлює створення дитячого відділення в онкодиспансері

16.03.2016   14:48Агенцiя

У соціальній мережі «Фейсбук» 13 березня з’явився пост щодо збільшення кількості дітей, хворих на онкологію, у Чернігівській обласній дитячій лікарні.

Журналіст Сергій Зосименко написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук: "«Черный аншлаг» в Черниговской областной детской больнице.
Поступивших за последние 2 месяца в педиатрию со сложным диагнозом перевалило за 28 детей. Но впечатляет не количество, а диагноз – 13-ти диагностировали лейкоз. По словам врачей, за всю историю больницы такого не было никогда. Раньше за месяц могло поступить пара детей с таким диагнозом, но к такому никто не был готов.
Маленькие пациенты сейчас содержаться либо в хирургии, или в педиатрии, но таким больным нужны специальные условия. У этих детей очень ослаблен иммунитет. Сейчас для них готовится онкоблок, но он готов на половину и сможет обеспечить 10 коек и это первый спасательный круг для малышей. Второй круг – лекарства. Больница использует запас за 2014 год, но он не вечен. В Киеве недавно был пикет, больные восстали против нового бюджета. В нем из 200 тысяч больных не учли денег на половину больных раком, тебуркулезом и другими тяжелыми заболеваниями".

Публікація отримала суттєвий резонанс громадськості. У  коментарях навіть пролунало обурення стосовно того, чому досі на базі Чернігівського обласного онкологічного диспансеру не створено дитячого відділення.
Як прокоментував під час прес-конференції, яка відбулася наступного дня, головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, це дуже добре, що чернігівська громада не стоїть осторонь і шукає будь-якіможливі шляхи щодо вирішення проблем лікування онкохворих дітей, однак треба з розумінням ставитися до ситуації. На сьогодні в дитячий обласній лікарні функціонує 15 ліжок – п’ять онкологічних і десять гематологічних. Така кількість цілком задовольняє потребу в ліжкомісцях і вона розрахована повністю на основі нормативів. Збільшення кількості онкохворих пацієнтів в обласній дитячий лікарні пов’язано виключно з обмеженнями, які виникли в "Охматдиті", і ніяким чином не свідчать  про збільшення випадків захворюваності в області. Це цілком стандартна ситуація для будь-якого медичного закладу, котра корегується за рахунок ліжкомісць інших відділень
− Щодо створення дитячого відділення на базі онкодиспансеру – слушна ідея, але є  великий ряд чинників, які доводять, що не так легко перейти до її практичного виконання, –  підкреслив Валерій Зуб.

Як дитяча лікарня, так і онкодиспансер мають спільне бачення щодо поліпшення організації та підвищення якості онкологічної допомоги населенню, зокрема онкогематологічної. Мова йде про створення асептичних боксів із майже стерильними умовами перебування. Це пояснюється тим, що використовується високодозована, довготривала хіміотерапія, під час якої показники компонентів крові, що відповідають за імунну систему, знижуються до критичного рівня. А дитячий організм дуже вразливий до будь-якої інфекції, яка може призвести до летального випадку.
У дитячий обласній лікарні забезпечується цілодобове чергування по відділенню онкопедіатра, є спеціаліст, якій допомагає дітям адаптуватися до важкого довготривалого лікування, створені ігрові кімнати тощо. Якщо ж піти назустріч вимогам громади, то онкодиспансеру доведеться вирішити питання як фахового спрямування  (а в області спостерігається дефіцит педіатрів), так й економічного, що в умовах сьогодення є нереальним.
Але в онкодиспансері не заперечують: можливо, цю ідею колись і вдасться втілити в життя...

Останні новини Чернігівщини

20 березня: Цей день в Україні та в світі

20 березня: Цей день в Україні та в світі 10:52

ДЕНЬ 390 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 390 RUSSIAN AGRESSION

19 березня: Цей день в Україні та в світі

19 березня: Цей день в Україні та в світі 10:48

ДЕНЬ 389 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 389 RUSSIAN AGRESSION

18 березня: Цей день в Україні та в світі

18 березня: Цей день в Україні та в світі 10:44

ДЕНЬ 388 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 388 RUSSIAN AGRESSION

У Чернігові ще 23 членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України виплатять одноразову матеріальну допомогу

У Чернігові ще 23 членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України виплатять одноразову матеріальну допомогу 12:53

У Чернігові ще 23 особам буде надана одноразова матеріальна допомога, як членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума такої виплати становить понад 1,217 млн грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини