Рятувальники закликають чернігівців не спалювати суху траву та листя
З настанням теплої та сухої погоди люди, ігноруючи вимоги правил безпеки, почали масово спалювати на присадибних ділянках, полях і луках суху траву, стерню, листя та сміття. Як результат, в області різко зросла кількість пожеж у екосистемах.

Так, за минулу добу на Чернігівщині ліквідовано 9 подібних пожеж. З них, лише у Козелецькому районі вогнеборці виїжджали на гасіння 4 рази, а саме біля сіл Гальчин, Сираї та Данівка ліквідовано пожежі сухої трави на загальній площі 15,42 га., внаслідок випалювання сухої рослинності поблизу с. Пилятин сталася пожежа торф'яного поля площею 0,1 га, гасіння на даний час триває.
Небезпека таких пожеж полягає в тому, що поривами вітру вогонь швидко розповсюджується на значні відстані і охоплює житлові будинки, господарчі споруди та гектари відкритої території.
Лише завдяки реагуванню підрозділів УДСНС України у Чернігівській області вдається стримати страшну хвилю вогню та зменшити негативні наслідки від пожеж.
У зв’язку з цим, рятувальники звертаються до населення з проханням бути вкрай уважними та обережними у поводженні з вогнем. Не розводьте багаття, не кидайте непогашені недопалки або сірники поблизу будівель, в лісопаркових зонах, на полях, луках та узбіччях доріг.
Якщо Ви отримали від уповноважених служб дозвіл на спалювання рослинності чи сміття, то перш, ніж розпалити багаття, розчистіть навколо нього суху траву в радіусі 1 м. Не розводьте вогнища у вітряну погоду та ближче 15 м від будівель. Постійно контролюйте процес горіння, адже поривами вітру або по сухій траві полум’я може вмить перекинутися на житлові чи господарчі будівлі, автомобілі, дерева тощо. Слідкуйте за розвагами дітей, роз’яснюйте їм про небезпеку пожеж, ховайте від них сірники та запальнички.
Крім того, звертаємося до керівників сільгосппідприємств та нагадуємо про заборону випалювання залишків сухої трави та стерні на полях. Нехтування вимогами правил пожежної та екологічної безпеки відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу для громадян у розмірі від 170-ти до 340-ка гривень, а для посадовців - від 850-ти до 1190-та грн.
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.
УДСНС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 14:10
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння грошима пенсіонерки в Чернігові.
Рада ветеранів при Чернігівській ОДА: завершено прийом заяв 13:38
На Чернігівщині триває формування оновленого складу Ради ветеранів при обласній державній адміністрації.