Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 05:41:19

Перші результати операції "Первоцвіт 2016"

11.03.2016   08:25Агенцiя

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області інформує, що у весняно-літній період на території Чернігівської області проводиться операція “Первоцвіт” з метою посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу.

Слід зазначити, що попри постійну роз’яснювальну роботу серед населення, в тому числі і через ЗМІ, фактів порушень вимог природоохоронного законодавства в галузі збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, на жаль, не меншає.

Так, у передсвяткові та святкові вихідні дні, особовим складом Держекоінспекції проводились планові рейд-перевірки з метою збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу.

В результаті затримано 3-х громадян, які здійснювали незаконний збір квітів підсніжника білосніжного – виду занесеного до Червоної книги України, в місці його зростання (до речі, на території об’єкту природно-заповідного фонду України).

А також затримано 1 громадянку, що здійснювала продаж квітів підсніжника білосніжного без документів, підтверджуючих законність їх придбання.

В усіх випадках на порушників складені відповідні адміністративні матеріали, які направлені на розгляд до місцевих судів. Квіти рослин вилучені у встановленому законодавством порядку.
Збитки, завдані навколишньому середовищу внаслідок незаконного збору червонокнижних первоцвітів становлять майже 24 тис. грн. Чекаємо на рішення судів.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області вкотре закликає громадян бути свідомими, не знищувати, не паплюжити природу рідного краю, а берегти її для нащадків; не зривати ранньоквітучі рослини, не торгувати ними та не купувати.

Пам’ятайте, що квіти зів’януть за кілька днів, а шкода нанесена природі – назавжди!

Дякуємо всім громадянам, яким не байдужу збереження природного багатства та охорона довкілля. Сподіваємося і надалі на тісну співпрацю.

Інспекцією продовжується робота по контролю за дотриманням вимог діючого законодавства під час використання об’єктів рослинного світу, в тому числі і таких, що занесені до Червоної книги України.

Якщо Ви стали свідком незаконного збору або продажу весняних квітів, будь-ласка, повідомте про це Інспекцію на номером (0462)65-13-65 або (04622)4-23-73.

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.