Eстафету благодійної допомоги онкохворому хлопчику медики онкодиспансеру передали колегам із обласної лікарні
У січні цього року в умовах Чернігівської обласної дитячої лікарні у дворічного Івана Людвика виявлено онкозахворювання: нефробластому (хворобу Вільмса) IV стадії з метастазами в легені.
![](/uploads/13480-m.jpg)
Хлопчик потребує тривалого лікування. Наразі Іванко стоїчно переніс курс хіміотерапії, розрахований на 6 тижнів, по одній процедурі раз у сім днів. В Іванка завдяки своєчасному лікуванню пухлина зменшилась у розмірах, втім фахівці не виключають можливості оперативного втручання.
На жаль, багатодітна сім'я в умовах важкого сьогодення вичерпує свої фінансові можливості. Мама дитини Інна Сергіівна – продавець і наразі в декретній відпустці по догляду за тримісячними двійнятами-дівчатками, батько Сергій Володимирович – кабельник і перебуває на лікарняному по догляду за онкохворим сином. Старшим дітям – одному 11, другому – 8 років.
Але чернігівська громада не залишила родину сам на сам зі складним випробуванням долі. Напередодні жіночого свята в нашому місті високо звівся до неба і почав курликати про допомогу японський журавель, який простягнув свої міцні крила малечі, що знесилена хворобою, але попри все мусить літати. Як відомо, журавлики, яких робила онкохвора дівчинка Садако з Японії з надією на одужання, сьогодні є символом життя світової спільноти в боротьбі зі страшною хворобою. Саме цей білий благородний птах став оберегом і благодійної акції «Крила надії», яку започаткували чернігівські волонтери разом із журналістами на підтримку онкохворого хлопчика Іванка Людвика.
Суть акції в тому, що кожен заклад, який відгукнувся на заклик допомогти хворій дитині, збирає благодійні кошти на користь хлопчика та передає естафету будь-якій наступній установі. Журавликів виготовила чернігівська майстриня та керівник дитячої студії з оригамі «Зимова сакура» Чернігівського обласного центру науково-технічної учнівської творчості Олена Родіна.
Почули білого птаха та відкрили йому двері й у Чернігівському обласному онкологічному диспансері. Як зазначив головний лікар закладу Валерій ЗУБ, дізнавшись про страшний онкологічний діагноз дитини, у колективі, де кожен день виборюють право онкохворих на життя, не могли стояти осторонь. Тому медиками було ухвалено спільне рішення простягнути руку допомоги малюку.
Онкодиспансер також долучивсь і до медіапідтримки хворого хлопчика: інформацію про необхідність допомоги було розміщено на сайті онкодиспансеру (www.onko.cn.ua) та сторінках ЧООД у соціальних мережах. А вже дев’ятого березня медики Чернігівського обласного онкологічного диспансеру передали сертифікат на отримання благодійних коштів матері дитини, а японського журавля – колективу Чернігівської обласної лікарні, який прийняв естафету благодійної допомоги.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.