Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 липня, 23:41:04

Діяльність Державної екологічної інспекції у Чернігівській області у березні 2012 року

03.04.2012   12:10

Протягом березня інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 414 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 136 об’єктах різної форми власності, з них комплексно – 125.

лісопарк Ялівщина

лісопарк Ялівщина

За результатами перевірок складено 170 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 167 осіб. Матеріали однієї справи передано до правоохоронних органів.

Загальна сума накладених штрафів склала 28,475 тис.грн., стягнуто 11,356 тис.грн., відсоток стягнення складає 40%, у тому числі при проведенні перевірок:
– у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 69 осіб. Накладено штрафів на суму 16,116 тис.грн., стягнуто 2,924 тис.грн., відсоток стягнення складає 18%;
– у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 34 особи. Накладено штрафів на суму 4,471 тис.грн., стягнуто 3,026 тис.грн., відсоток стягнення складає 68%;
– у галузі надрокористування (в т.ч. підземні води) до адміністративної відповідальності притягнуто 34 особи. Накладено штрафів на суму 4,505 тис.грн., стягнуто 2,108 тис.грн., відсоток стягнення складає 47%.
За результатами інспекційної діяльності у березні, пред’явлено 19 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 237,198 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 569,924 тис.грн.

Зокрема, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час проведення планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства на землях ДП “Борзнянське лісове господарство” та ДП “Чернігівський військовий лісгосп” виявила ряд порушень вимог “Санітарних правил в лісах України”, “Спеціального порядку використання лісових ресурсів” та Лісового кодексу України.

ДП “Борзнянське лісове господарство” пред’явлено претензію про відшкодування шкоди у сумі 680 грн. та майнові стягнення у сумі 98 грн., заподіяних державі порушенням природоохоронного законодавства внаслідок пошкодження дерев до ступеня припинення і неприпинення росту та не вивезення деревини в Бахмацькому лісництві на територіях Пісківської та Григорівської сільських рад, в Батуринському лісництві на території Матіївської сільської ради та Борзнянському лісництві на території Височанської сільської ради.

ДП “Чернігівський військовий лісгосп” пред’явлено претензію про відшкодування шкоди у сумі 1163 грн. та майнові стягнення у сумі 76 грн., заподіяних державі порушенням природоохоронного законодавства внаслідок пошкодження дерев до ступеня припинення і неприпинення росту та не вивезення деревини в Краснянському військовому лісництві на територіях Серединської сільської та Гончарівської селищної рад.
Також, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області, в межах своєї компетенції, виявила порушення вимог Кодексу України “Про надра”.

З’ясувалося це під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ПАТ “Чернігівська макаронна фабрика” (м.Чернігів.)

Товариством самовільно, без наявності спеціального дозволу на користування надрами, забрано 258 м3 прісної води.

Сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення водного законодавства, а саме – самовільного використання водних ресурсів (підземних вод), становить понад 9 тисяч гривень.

В той же час, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області нарахувала збитки у сумі 34760 грн., в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, які заподіяні державі ПАТ “Кінотехпром” (м. Чернігів).

Під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства встановлено, що підприємство в період з 01.04.2009 по 31.12.2012 року здійснювало викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади.

Даним фактом порушено вимоги ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.

Порушникам пред’явлені претензії про добровільне відшкодування збитків, заподіяних державі.

За порушення природоохоронного законодавства у березні Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність 6-ти об’єктів:

Експлуатацію зварювального посту, трьох котлів на природному газу марки АСV та PROTERM ПАТ “Кінотехпром”;

Діяльність джерел утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (дві стрічкопильних горизонтальних станка типу ПЛП-Астра, 4 деревообробні верстати: фрезерний типу ФСШ-1, фугувальний типу СФ-4, рейсмусовий та станок для повздовжнього розпилювання пиломатеріалів) ПП Денисенка Костянтина Івановича;

Діяльність стаціонарного джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (побутовий котел марки “Гелиос” АОЖ-10) ФОП Макогона Олега Михайловича;

Діяльність стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (два газові котли марки “Колвітерн КТН-100” ТОВ “Видавництво ”Аспект-Поліграф”;

Експлуатацію двох зварювальних постів сільськогосподарського ТОВ “Україна”;
Експлуатацію зварювального поста, котла на твердому паливі ПАТ “Чернігівське головне підприємство по племінній справі у товаристві”.

Підприємствами та організаціями порушувалися вимоги Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про охорону атмосферного повітря” та “Про відходи”.

Рішення щодо відновлення діяльності можуть бути прийняті за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 7436 одиниць пересувних транспортних засобів та 2918 вагонів.

Здійснено екологічний контроль 31035,9 тон вантажів та радіологічний контроль 245028,7 тон вантажів.

Останні новини Чернігівщини

15 невибагливих рослин для саду – "посадив і забув" 17:19

Красиві квіти, високі дерева та пишні кущі подобаються не лише затятим садівникам. Завжди приємно пройтися по квітучій і доглянутій ділянці. На жаль, на прополювання, затінення, поливання і вкривання на зиму витрачається багато сил і часу. Міським жителям така розкіш не по кишені.

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини 17:14

Насіння чіа - це справжній суперфуд і лідер за вмістом нутрієнтів на грам. У чому ж полягає їх користь для чоловіків і для жінок?

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій 16:53

У спеку хочеться освіжитися не простою водою, а смачним напоєм. Водночас газована вода, яка продається в магазинах, — один із тих продуктів, вживати які потрібно в дуже помірних кількостях.

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт 16:49

Лимонний торт — неймовірно ароматний смаколик, знайомий з дитинства. Цей десерт можна готувати за базовим рецептом, щоб, наприклад, потішити домашніх у вихідний день.

Гороскоп на наступний тиждень

Гороскоп на наступний тиждень 10:34

Гороскоп (від дав.-гр. ὥρα, проміжок часу, період і дав.-гр. σκοπός, спостерігач) - в астрології - схематичне зображення «взаємного положення »планет в небі на цікавий для момент часу.