Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 10:46:05

У жіночий день в онкодиспансері протистояли хворобі терапією мистецтва та краси

09.03.2016   08:15Агенцiя

Сьомого березня в Чернігівському обласному онкологічному диспансері відбулась акція на підтримку пацієнток, які навіть у празниковий час вимушені перебувати на лікуванні.

Це спільний благодійний проект працівників онкодиспансеру та волонтерів Чернігівської громадської організації «Епоха свідомості».

Як наголосив головний лікар медичного закладу Валерій Зуб, організатори мали велике бажання не тільки привітати жінок зі святом. Головним було відволікти жіноцтво від  невеселих думок про саму хворобу, її перебіг, підтримати їх під час складних випробувань долі. Та довести, що вони – прекрасні, залишаються жіночними й чарівними.

– Онкологічне захворювання – це сильний стрес, випробування й часом дуже болісний досвід. Тому наша спільна місія – допомогти людям пройти через ці випробування не поодинці, а отримуючи фахову, психологічну допомогу й людську підтримку, – зазначив В. Зуб.                                     
У межах заходу кожна з представниць прекрасної статі могла взяти участь у психологічному тренінгу. Практичне заняття, як підкреслила активістка громадської організації Яна Смоляр, дозволяє проаналізувати свою проблему, подивитися на неї під іншим кутом та вибудувати алгоритм протистояння випробуванням долі.

Онкологія – не вирок, жінки мають бути сильнішими за хворобу! Процес лікування – це тимчасова подія, яку треба сприймати абсолютно як крок до кращого.

До уваги учасниць акції запропоновано арт-терапію. Саме така терапія, такого її різновиду – гарна профілактика заниженої самооцінки, зазначила волонтер «Епохи свідомості» Наталія Туренко.

Адже арт-терапія полягає в гармонізації розвитку особистості через розвиток здатності самовираження і самопізнання. В якості зброї проти раку використано фарби та пензлі, якими малювали мандалу, а потім її елементами жінки ділилися одна з одною. Мандала – це символ цілісності й гармонії. На Сході мандала виступає засобом концентрації свідомості й подолання його кордонів.

Приємним сюрпризом для жінок став майстер-клас із догляду за обличчям та руками. Такі маніпуляції дозволяють значно покращити якість життя, впевнена волонтер Альона Душина. А тому догляд за собою повинен стати частиною стратегії жінки в сутичці зі страшною недугою.

Фінальним акордом заходу стало чаювання зі смаколиками. За святковим чаюванням жінки обговорили сьогодення та дійшли згоди: такі акції дозволяють «розправити крила», є позитивною мотивацією та суттєво покращують емоційний стан. Деякі із жінок  навіть обмінялися телефонами для подальшого спілкування.

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини