Чи достатньо знають жінки Чернігова про енергоефективність
Майстер-клас щодо раціонального використання ресурсів 4-5 березня провела Громадянська мережа ОПОРА, в рамках XV щорічної виставки-ярмарку «Що може жінка!» в ТРЦ «Голівуд».
![](/uploads/13469-m.jpg)
Кожна жінка, успішна в кар’єрі та домашньому господарстві, має знати, як правильно розподіляти ресурси, ще й вчити цьому своїх дітей. Виявилося, що в Чернігові велика кількість жінок застосовує методи енергозбереження в своїх оселях. Вони зацікавлені у впровадженні більшої кількості енергоефективних заходів.
Зменшити рахунок за електроенергію на 20% дозволить заміна старих лампочок на енергоощадні. Більше того термін їх служби триваліший, ніж у звичайних лампочок. Про це розповіла модератор майстер-класу, місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець. Не менш важливо пам’ятати вимикати світло і електронні прилади у порожньому приміщенні. Це теж допомагає зекономити кошти.
Учасники майстер-класу не тільки поговорили про енергоефективність та заощадження ресурсів, а й отримали постери з порадами, як економити без жорстких обмежень, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Під час заходу також відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Громадянською мережею ОПОРА та Чернігівським міським Громадським об’єднанням інвалідів «Шанс». Представники організацій давно співпрацюють і планують провести разом низку заходів.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.