Рятувальники нагадують громадянам правила пожежної безпеки у побуті
Щодня підрозділи ДСНС України ліквідовують сотні пожеж по всій території країни, значна частка яких виникає саме у житловому секторі. Так, з початку року в Україні виникло 8 тис. 043 пожежі, з яких 5 тис. 174 - у житловому секторі.

Зазвичай причиною виникнення пожеж у житловому секторі є нехтування громадянами елементарних правил пожежної та, в першу чергу, власної безпеки. Недотримання правил експлуатації пічного опалення, паління у ліжку, використання для обігріву помешкань саморобних або несертифікованих електрообігрівачів, перевантаження електромережі часто призводять до пожеж у побуті.
Саме тому, з метою попередження виникнення пожеж та інших надзвичайних подій у житловому секторі працівники Служби порятунку спільно з фахівцями соціальних служб, представниками органів місцевої влади, волонтерами із залученням представників ЗМІ систематично проводять інформаційно-просвітницькі заходи, під час яких спілкуються із громадянами щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки у побуті.
Зокрема, з початку тижня відбулися рейдові профілактичні відпрацювання житлового сектору у Львівській, Полтавській, Кіровоградській, Рівненській, Донецькій областях та місті Києві.
Співробітники Служби порятунку розповіли громадянам основні правила пожежної безпеки у побуті, що стосуються безпечного користування електричними та газовими приладами, пічним опаленням та вручили їм пам’ятки та листівки із попереджувальним змістом. Особливу увагу фахівці ДСНС приділили профілактичним бесідам з мешканцями похилого віку, неблагонадійними родинами, багатодітними сім’ями. Батькам рятувальники нагадали, що безпека дітей залежить від їх виховання та свідомого ставлення до елементарних правил пожежної безпеки. Працівники Служби порятунку зазначили, що не можна залишати дітей без нагляду, необхідно тримати запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях, розповідати їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.
Зважаючи на те, що на території України спостерігається підвищення температурних показників та незначна кількість опадів, можливе виникнення пожеж у природних екосистемах. Так, впродовж лютого підрозділи ДСНС вже неодноразово ліквідовували пожежі сухостою у Львівській, Херсонській, Івано-Франківській, Донецькій областях. Саме тому рятувальники нагадують людям, що неконтрольоване випалювання торішніх рослинних решток та сміття на присадибних ділянках, може мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей: спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.
Подібні рейди проводитимуться й надалі з метою зменшення кількості пожеж у житловому секторі, навчання громадян правилам пожежної безпеки. Інформація про рейди публікуватиметься на офіційному сайті ДСНС України та в соціальних мережах.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.