Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 березня, 22:22:27

"80% багатоквартирних будинків України ще досі знаходяться у відомстві ЖЕКів", – говорили в Центрі зайнятості Чернігова

27.02.2016   08:38Агенцiя

Особливості закону № 417-VIII обговорили 26 лютого, під час семінару «ОСББ як інструмент підвищення енергоефективності для мешканців багатоквартирних будинків».

Захід провела Громадянська мережа ОПОРА в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» за сприяння Чернігівського міського центру зайнятості.

Модератор семінару, місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець розповіла присутнім, що потрібно зробити до 1 липня цього року та як бути тим, хто хоче створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

«Не дивлячись на те, що жителі активізувалися щодо створення ОСББ, 80% багатоквартирних будинків України ще досі знаходяться у відомстві ЖЕКів. А 20%, відповідно, самі вирішують, де їм замовляти послуги. При цьому варто пам’ятати, що ми не тільки власники квартири, а й всього будинку, і яким він буде, залежить від кожного за нас», – наголосила Наталія Висіканець.

Неможливість регулювання тепла в більшості багатоквартирних будинків та недосконалість системи опалення стає причиною різного рівня температур. Відтак, в одній квартирі може бути холодно, а в іншій – тепло. Для вирішення цієї проблеми облаштовують індивідуальні теплові пункти та теплові насоси, які дозволяють регулювати температуру в усьому будинку та в кожній квартирі, а також реагувати на зміну температури надворі. За словами модератора семінару, це дозволить зекономити майже 60% ресурсів.

Для придбання енергоефективного обладнання ОСББ допомагають різні програми. Наприклад, діє державна програма підтримки, яка повертає 40% кредитних коштів, витрачених на матеріали. Крім того, у Чернігові місцева влада розробила програму, яка додатково компенсує ще 40%. Відтак, представникам ОСББ доведеться сплатити тільки 20% вартості витрачених матеріалів, а інша частина буде повернена з державного та місцевого бюджетів.

Тема викликала значний інтерес серед учасників. Наталя Висіканець запропонувала проконсультувати зацікавлених у питаннях, які виникатимуть щодо реєстрації та діяльності ОСББ.

Також всі присутні отримали постери, довідники та інформаційні матеріали від Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Завдяки цим матеріалам ініціативні мешканці матимуть чіткий план дій зі створення ОСББ.

Останні новини Чернігівщини

НМТ 2026: реєстрація, етапи та дати проведення – на брифінгу в ОВА 17:06

П’ятого березня стартувала реєстрація для участі в основних сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до другого квітня. Про ключові аспекти цьогорічного тестування сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.

Досягнення чернігівських школярів на обласному та всеукраїнському рівнях 17:02

Учні та учениці закладів освіти Чернігова здобули 19 перемог в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та 17 перемог у конкурсі-захисті Малої академії наук, а також уже мають перші досягнення на всеукраїнському рівні. Про це інформує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини

Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини 17:01

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Чернігівського району в організації незаконного переправлення військовозабов’язаного через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³ 10:16

Безпека дітей у закладах освіти є важливою умовою організації освітнього середовища, що забезпечує збереження безперервності освітнього процесу.

Працівника КП «Теплокомуненерго» відзначено Подякою Прем’єр-міністра України 10:11

Начальника цеху КП «Теплокомуненерго» Руслана Гончаренка відзначено Подякою Прем’єр-міністра України. Він увійшов до числа 44 фахівців із Донецької, Херсонської, Чернігівської, Вінницької та Одеської областей, а також столиці, яких нагородили за роботу із забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної російсько-української війни.