Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 червня, 08:48:29

В онкодиспансері створено кабінет протибольової терапії

26.02.2016   12:11Агенцiя

Одним із напрямків розвитку сучасної онкології є надання адекватної паліативної допомоги хворим із злоякісними новоутвореннями та обґрунтоване використання знеболюючих препаратів пацієнтами, які у 40–70% випадків страждають від нестерпного білю.

З метою забезпечення паліативної допомоги онкохворим у Чернігівському обласному онкодиспансері створено кабінет протибольової терапії, де проводяться  заходи по поліпшенню якості життя пацієнтів. Фахівці надають консультативну допомогу, проводять психологічну корекцію та призначають наркотичні засоби пацієнтам у випадках,  коли оперативне втручання, хіміо-  та променева терапії більше не дієві.

Лікарі-анестезіологи  згідно триступеневої системи знеболювання призначають пацієнтам адекватну терапію. Окрім цього, здійснюється співпраця з фахівцями загальної лікувальної мережі з питань паліативної допомоги.

 «Протибольова терапія є досить ефективною для хворих, відносно котрих вичерпана можливість радикальної допомоги або стабілізуючого лікування, – розповідає завідуючий поліклінічним відділенням Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Олександр Заїка. – Пацієнтам надається симптоматична паліативна допомога і вони отримують адекватне знеболювання. Наркотичні препарати, на які виписуються рецепти, можна отримати в ліцензованих аптеках коштом пацієнтів. Якщо симптоматична паліативна терапія здійснюється під наглядом загальнолікувальної мережі, то забезпечення наркотичними засобами хворих пацієнтів є прерогативою наркологічних бригад, які відповідно до графіку та за згодою як пацієнта, так і його рідних виконують знеболюючі дії. Згідно державної програми, знеболювання в такому випадку безкоштовне».

Створення кабінету в спеціалізованому лікувальному закладі значно підвищує ефективність паліативної допомоги й дозволяє контролювати обґрунтованість призначення наркотичних анальгетиків та полегшує завдання родичів і близьких із догляду за важкими онкологічними хворими. На жаль, державна хоспісна служба, ще далека від європейського зразка й на сьогодні потребує вирішення багатьох питань не тільки законодавчого й економічного напрямку та готовності соціуму усвідомити необхідність такої послуги.

Останні новини Чернігівщини

Сосницька громада ремонтує дороги за власний рахунок

Сосницька громада ремонтує дороги за власний рахунок 08:46

В цьому році, вперше за останні роки, Сосницька громада провела капітальний ремонт дорожнього полотна за рахунок місцевого бюджету.

Порушниця кордону спробувала підкупити прикордонника

Порушниця кордону спробувала підкупити прикордонника 08:11

Персонал Чернігівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України показує нульову толерантність до корупції та протидіє корупційним діям на кордоні.

Прокуратура виявила порушення під час проведення публічних закупівель

Прокуратура виявила порушення під час проведення публічних закупівель 08:01

Прокуратура Чернігівської області звернулася до суду з позовом, в якому вимагає визнати недійсною додаткову угоду до договору про закупівлю газового палива.

Прилуцька поліція затримала чоловіка, який підозрюється у нанесенні смертельних побої сусідові

Прилуцька поліція затримала чоловіка, який підозрюється у нанесенні смертельних побої сусідові 07:53

Упродовж кількох годин оперативники Прилуцького відділу поліції затримали зловмисника, який в ході раптової сварки спричинив смертельні тілесні ушкодження своєму сусідові.

Підведені підсумки дитячого конкурсу

Підведені підсумки дитячого конкурсу "Безпека в житті – життя в безпеці" 07:45

3 червня на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області відбулось підведення підсумків обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Безпека в житті – життя в безпеці".