Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 липня, 17:34:23

В онкодиспансері створено кабінет протибольової терапії

26.02.2016   12:11Агенцiя

Одним із напрямків розвитку сучасної онкології є надання адекватної паліативної допомоги хворим із злоякісними новоутвореннями та обґрунтоване використання знеболюючих препаратів пацієнтами, які у 40–70% випадків страждають від нестерпного білю.

З метою забезпечення паліативної допомоги онкохворим у Чернігівському обласному онкодиспансері створено кабінет протибольової терапії, де проводяться  заходи по поліпшенню якості життя пацієнтів. Фахівці надають консультативну допомогу, проводять психологічну корекцію та призначають наркотичні засоби пацієнтам у випадках,  коли оперативне втручання, хіміо-  та променева терапії більше не дієві.

Лікарі-анестезіологи  згідно триступеневої системи знеболювання призначають пацієнтам адекватну терапію. Окрім цього, здійснюється співпраця з фахівцями загальної лікувальної мережі з питань паліативної допомоги.

 «Протибольова терапія є досить ефективною для хворих, відносно котрих вичерпана можливість радикальної допомоги або стабілізуючого лікування, – розповідає завідуючий поліклінічним відділенням Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Олександр Заїка. – Пацієнтам надається симптоматична паліативна допомога і вони отримують адекватне знеболювання. Наркотичні препарати, на які виписуються рецепти, можна отримати в ліцензованих аптеках коштом пацієнтів. Якщо симптоматична паліативна терапія здійснюється під наглядом загальнолікувальної мережі, то забезпечення наркотичними засобами хворих пацієнтів є прерогативою наркологічних бригад, які відповідно до графіку та за згодою як пацієнта, так і його рідних виконують знеболюючі дії. Згідно державної програми, знеболювання в такому випадку безкоштовне».

Створення кабінету в спеціалізованому лікувальному закладі значно підвищує ефективність паліативної допомоги й дозволяє контролювати обґрунтованість призначення наркотичних анальгетиків та полегшує завдання родичів і близьких із догляду за важкими онкологічними хворими. На жаль, державна хоспісна служба, ще далека від європейського зразка й на сьогодні потребує вирішення багатьох питань не тільки законодавчого й економічного напрямку та готовності соціуму усвідомити необхідність такої послуги.

Останні новини Чернігівщини

 Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху

Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху 14:00

Співробітники Чернігівського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за фактом травмування хлопчика 2020 року народження внаслідок падіння з вікна багатоповерхівки. Малюка госпіталізовано до дитячої обласної лікарні.

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами 13:44

Тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також середньозважений тариф на послугу з управління побутовими відходами сьогодні, 22 липня, затвердив виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:34

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року 13:32

А це на третину більше відповідного показника минулого року, що свідчить про поступове відновлення виробничих потужностей та інфраструктури на Чернігівщині.

 Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 09:20

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини