На Чернігівщині розпочалась операція "Нерест"
Традиційно навесні по всій Україні проводиться масштабна акція "Нерест". І Чернігівська область не виняток.

У ході проведення операції державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області посилюють заходи державного контролю за станом охорони, використання і відтворення рибних та інших водних живих ресурсів у нерестовий період.
Проведена спільна нарада представників контролюючих органів, визначені основні дії щодо організації проведення рейдових перевірок та погоджено план спільних заходів, згідно якого створені оперативні групи по боротьбі з браконьєрством будуть проводити рейдові перевірки по недопущенню незаконного лову водних живих ресурсів.
У рамках операції до перевірок залучають працівників МВС, представників центральних органів виконавчої влади, а також засобів масової інформації та громадськості.
Крім того, з метою охорони водних живих ресурсів на території Чернігівської області встановлено весняно-літню заборону на промислове та любительське рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів у підконтрольних рибогосподарських водоймах.
Визначено такі строки заборони:
- на всіх водосховищах - з 1 квітня до 9 червня включно;
- на р. Дніпро - ділянка від м. Лоїв до с. Нижні Жари Республіки Бєларусь;
- на р. Сож - від населенного пункту Яриловицький Скиток до гирла річки - з 1 квітня до 31 травня включно;
- на всіх інших річках у корінних водах - з 1 квітня до 20 травня включно;
- на новостворених водних об'єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об'єктах - з 1 квітня до 29 червня включно.
Також забороняється будь-який лов раків у період виношування ікри, личинок першої і другої линьок з 1 квітня до 10 червня включно та з 20 липня до 5 вересня включно.
У період весняно-літньої заборони дозволяється любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега на спеціально визначених місцях (перелік оприлюднений у ЗМІ).
За порушення правил рибальства передбачена як адміністративна так і кримінальна відповідальність.
Згідно ст. 85 ч.3 КУпАП за вчинення порушень передбачена відповідальність від попередження до накладення штрафу: на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 - 170 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 - 510 грн.).
Згідно ст. 85 ч.4 за грубе порушення правил рибальства тягне за собою накладення штрафів: на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 - 680 грн.) і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 - 850 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
За грубе порушення правил рибальства протоколи про адмінправопорушення розглядаються місцевими судами.
У відповідності до проведення операції "Нерест" та встановленої весняно-літньої заборони 2012 року Держекоінспекцією у Чернігівській області буде докладено максимум зусиль для посилення контролю за охороною та збереженням водних живих ресурсів області.
Винні особи нестимуть відповідальність згідно до вимог чинного законодавства.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.