Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 березня, 21:13:45

Друга хвиля захворюваності на грип та ГРВІ не виключена

20.02.2016   07:51

19 лютого, в Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Ольги Хоніч відбулось чергове засідання міського оперативного штабу для координації дій щодо запобігання розповсюдженню захворювань на грип та ГРВІ на території міста Чернігова.

Члени оперативного штабу прозвітували про санітарно-епідемічну ситуацію щодо грипу та ГРВІ, про готовність закладів охорони здоров’я міста до роботи в умовах епідемічної захворюваності на грип, про стан проведення обмежувальних протиепідемічних заходів у місті.

 Начальник епідеміологічного відділу Чернігівського міського Управління Головного управління Держсанепідслужби України у Чернігівській області Світлана Аландаренко повідомила, що за звітний 7-й тиждень (з 12.02 по 18.02) в місті захворіли 2050 осіб на грип та ГРВІ, з них: 40,2 % - діти віком до 17 років (826 осіб).

 Показник захворюваності серед населення міста  порівнянні з минулим тижнем зменшився на 27,8 % і складає 71 чол. на 10 тис. населення. Це нижче епідемічного порогу на 45,5 %. Захворюваність серед дітей до 17 років у порівнянні з минулим тижнем зменшилась на 3,3 %.

Члени комісії зазначили, що введення обмежувальних заходів у місті сприяло зниженню захворюваності серед усіх вікових груп населення міста.

Станом на 19 лютого у інфекційних відділеннях міста перебуває 90 хворих на грип та ГРВІ, в т.ч. 69 дітей (77 %), в реанімаційних відділеннях – 3 пацієнти з важким перебігом хвороби. Згідно з офіційними повідомленнями закладів охорони здоров'я, у місті з початку  епідсезону зареєстровано 10 випадків смерті від грипу.

Проте, відповідно до офіційних прогнозів не виключається виникнення другої хвилі захворюваності на грип та ГРВІ.

Зважаючи на це, Держсанепідслужба рекомендує продовжити дію наступних обмежувальних заходів:
-  заборонити допуск до роботи та відвідування загальноосвітніх навчальних заходів осіб з ознаками грипу та ГРВІ;
-  проводити додаткові провітрювання та вологе прибирання із застосуванням деззасобів,
-  посилити дотримання особистої гігієни,
-  продовжити обмеження проведення масових заходів включно з маскових режимом у закладах охорони здоров'я. 

Втім, Держсанепідслужба не заперечуватиме проти відміни маскового режиму на підприємствах торгівлі, громадського харчування, транспорту та побуту.

Необхідно також продовжити моніторинг за станом захворюваності на грип та ГРВІ та відвідування дітьми шкіл і дитячих садків.

Підсумовуючи засідання оперативного штабу, заступник міського голови Ольга Хоніч зазначила, що "обмежувальні заходи частково знімаються, але профілактика залишається необхідною вимогою. Водночас, наше завдання – постійний моніторинг ситуації з захворюванням на грип та ГРВІ у місті".

Останні новини Чернігівщини

8 березня - Міжнародний жіночий день 09:26

Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років.

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року