Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 грудня, 16:04:34

Друга хвиля захворюваності на грип та ГРВІ не виключена

20.02.2016   07:51

19 лютого, в Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Ольги Хоніч відбулось чергове засідання міського оперативного штабу для координації дій щодо запобігання розповсюдженню захворювань на грип та ГРВІ на території міста Чернігова.

Члени оперативного штабу прозвітували про санітарно-епідемічну ситуацію щодо грипу та ГРВІ, про готовність закладів охорони здоров’я міста до роботи в умовах епідемічної захворюваності на грип, про стан проведення обмежувальних протиепідемічних заходів у місті.

 Начальник епідеміологічного відділу Чернігівського міського Управління Головного управління Держсанепідслужби України у Чернігівській області Світлана Аландаренко повідомила, що за звітний 7-й тиждень (з 12.02 по 18.02) в місті захворіли 2050 осіб на грип та ГРВІ, з них: 40,2 % - діти віком до 17 років (826 осіб).

 Показник захворюваності серед населення міста  порівнянні з минулим тижнем зменшився на 27,8 % і складає 71 чол. на 10 тис. населення. Це нижче епідемічного порогу на 45,5 %. Захворюваність серед дітей до 17 років у порівнянні з минулим тижнем зменшилась на 3,3 %.

Члени комісії зазначили, що введення обмежувальних заходів у місті сприяло зниженню захворюваності серед усіх вікових груп населення міста.

Станом на 19 лютого у інфекційних відділеннях міста перебуває 90 хворих на грип та ГРВІ, в т.ч. 69 дітей (77 %), в реанімаційних відділеннях – 3 пацієнти з важким перебігом хвороби. Згідно з офіційними повідомленнями закладів охорони здоров'я, у місті з початку  епідсезону зареєстровано 10 випадків смерті від грипу.

Проте, відповідно до офіційних прогнозів не виключається виникнення другої хвилі захворюваності на грип та ГРВІ.

Зважаючи на це, Держсанепідслужба рекомендує продовжити дію наступних обмежувальних заходів:
-  заборонити допуск до роботи та відвідування загальноосвітніх навчальних заходів осіб з ознаками грипу та ГРВІ;
-  проводити додаткові провітрювання та вологе прибирання із застосуванням деззасобів,
-  посилити дотримання особистої гігієни,
-  продовжити обмеження проведення масових заходів включно з маскових режимом у закладах охорони здоров'я. 

Втім, Держсанепідслужба не заперечуватиме проти відміни маскового режиму на підприємствах торгівлі, громадського харчування, транспорту та побуту.

Необхідно також продовжити моніторинг за станом захворюваності на грип та ГРВІ та відвідування дітьми шкіл і дитячих садків.

Підсумовуючи засідання оперативного штабу, заступник міського голови Ольга Хоніч зазначила, що "обмежувальні заходи частково знімаються, але профілактика залишається необхідною вимогою. Водночас, наше завдання – постійний моніторинг ситуації з захворюванням на грип та ГРВІ у місті".

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини