Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 вересня, 16:14:16

Нове в оподаткуванні – 2016 на семінарі

18.02.2016   11:29

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24.12.2015 р. № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”. Про запроваджені нововведення та як вони вплинули на чинне податкове законодавство надали роз’яснення на черговому безкоштовному семінарі міські податківці.

Так, начальник відділу податку на прибуток Ольга Зубок розповіла присутнім, що у 2016 році сплата щомісячних авансових внесків вже не здійснюється, а платники , які за новими правилами повинні подавати у 2016 році декларацію з податку на прибуток за податкові (звітні) періоди -  квартал, півріччя, три квартали, рік, у податковій звітності за  три квартали 2016 року визначатимуть авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягатиме сплаті до 31.12.2016 року. Виступаюча зазначила, що з 1 січня 2016 року запроваджено поквартальне декларування податку на прибуток. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.

Про нововведення в частині застосування норм  Кодексу щодо оподаткування податком на додану вартість, у тому числі для сільськогосподарських підприємств, окремі особливості нарахування та сплати ПДВ, проведення перерахунку частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях з урахуванням змін, внесених до правил формування податкового кредиту з липня 2015 року, терміни коригування в податковій декларації з ПДВ податкових зобов’язань та податкового кредиту на підставі розрахунку коригування до податкової накладної учасники семінару дізналися з виступу  начальника відділу контролю за декларуванням ПДВ  Вікторії Соломко. Вона також акцентувала увагу  на заповненні податкової звітності з ПДВ за січень 2016 р.  за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

На змінах правил оподаткування податком на доходи фізичних осіб, розмірі податкової соціальної пільги у 2016 році, адмініструванні військового збору зупинилася  начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Алла Супрун.

«Переглянуто розмір основної ставки податку, зокрема для доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Відтепер ставка податку становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених,наданих) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Крім зазначених доходів ставка у розмірі 18% застосовується, зокрема, до іноземних, пасивних доходів, доходів від підприємницької  та незалежної професійної діяльності тощо»,-  зазначила керівник підрозділу. Користуючись нагодою Алла Супрун нагадала, що з 1 січня  2016 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян за минулий рік, яка триватиме до 1 травня. Податківець закликала платників сумлінно виконати свій конституційний обов’язок - своєчасно подати декларацію та сплатити податок. 
             
Обговорили учасники заходу і суттєві нововведення, запроваджені в поточному році  в адмініструванні акцизного податку.

Не залишилися поза увагою і зміни в обчисленні єдиного податку, рентної плати, ЄСВ, податку на майно та інших обов’язкових платежів.  Учасників семінару поінформували про роботу електронних сервісів ДФС України і адміністративні послуги, які надаються фахівцями інспекції. По закінченню заходу присутні мали можливість задати запитання працівникам податкової та отримати відповіді.

Підбиваючи підсумки семінару можна сказати, що подібні зустрічі податківців з платниками є надзвичайно важливі, адже вони дають змогу вирішити нагальні питання шляхом конструктивного діалогу та підвищити рівень обізнаності платників податків. Такі заходи будуть проводиться  міськими податківцями і  надалі.

Останні новини Чернігівщини

 Припинено діяльність злочинної групи, яка продавала неіснуючі авто

Припинено діяльність злочинної групи, яка продавала неіснуючі авто 10:53

За належної взаємодії прокурорів Прилуцької окружної прокуратури, слідчих Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УКР ГУНП в Чернігівській області викрито злочинну групу, яка налагодила шахрайську схему з продажу автомобілів в мережі Інтернет.

Увага! Нова шахрайська схема з поштовими відправленнями! Поліція закликає громадян до пильності

Увага! Нова шахрайська схема з поштовими відправленнями! Поліція закликає громадян до пильності 10:19

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини бути обачними під час спілкування з незнайомцями та не розголошувати паролі, що надходять в SMS-повідомленнях. Представляючись працівниками поштових компаній, шахраї випитують секретну інформацію і можуть отримати доступ до вашого телефону.

Чернігівські піротехніки розміновують деокуповані території Харьківської та Донецької областей 10:15

Починаючи з листопада минулого року та по теперішній час, розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області виконують бойові завдання по гуманітарному розмінуванню звільнених від російських окупантів територій Харківської та Донецької областей.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:50

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

26 вересня - цей день в Україні та в світі

26 вересня - цей день в Україні та в світі 08:44

ДЕНЬ 580 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 580 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини