Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 квітня, 11:58:37

Прокуратура вивчає законність рішень із земельних питань

17.02.2016   09:17

Інтернет-виданнями поширено публікацію «Ніжинські депутати роздають землі громади?» про те, що 02.02.2016 на 7 сесії VІІ скликання 19 депутатів Ніжинської міської ради надали у постійне користування приватній фірмі ТОВ «Весмар» земельну ділянку площею майже 0,7 га територіальної громади міста.

Розпорядженням міського голови від 05.02.2016 рішення в цій частині зупинено, оскільки суперечить вимогам земельного законодавства. Повторний розгляд вказаного питання має відбутися 18.02.2016.

У зв’язку з наведеним прокуратура області інформує про наступне.

Згідно зі ст. 92 Земельного кодексу України право постійного користування землею – це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває в державній або комунальній власності, без встановлення строку. Визначено вичерпний перелік суб’єктів, які таке право можуть набувати, зокрема: підприємства, установи та організації державної чи комунальної форми власності; громадські організації інвалідів; релігійні організації (виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель); публічне акціонерне товариство залізничного транспорту загального користування; вищі навчальні заклади незалежно від форми власності; співвласники багатоквартирного будинку для обслуговування такого будинку.

Надання в постійне користування земельних ділянок суб’єктам господарювання, які за організаційно-правовою формою не є державною або комунальною власністю, законодавством не передбачено.

Органи прокуратури в межах повноважень, визначених статтею 23 Закону України «Про прокуратуру», вживають заходи реагування за наявності рішень органів місцевого самоврядування, які суперечать вимогам чинного законодавства.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:31

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

За державну зраду та колабораційну діяльність судитимуть колишнього службовця ДСНС з Луганщини

За державну зраду та колабораційну діяльність судитимуть колишнього службовця ДСНС з Луганщини 09:28

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира відділення частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Луганській області за фактами державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Майже 12 мільйонів гривень на пільгові кредити у села: як на Чернігівщині втілюється Обласна програма «Власний дім» 09:21

Чернігівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі реалізує в регіоні вже шосту Обласну програму «Власний дім» (починаючи з 1999 року). Що це за програма та як вона впроваджується в області, розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА заступник директора згаданого фонду Андрій Ільченко.

22 квітня: цей день в Україні і світі

22 квітня: цей день в Україні і світі 09:16

ДЕНЬ 789 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 789 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини