Представники офіційної делегації ЄС відвідали Чернігів
16 лютого Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко провів зустріч з керівниками програми «Сталі урбаністичні Демонстраційні проекти ЄС в містах України та державах Східного партнерства». Тема зустрічі: «Підвищення інвестиційної привабливості Чернігівського регіону».
![](/uploads/13205-m.jpg)
У складі офіційної делегації ЄС до Чернігова прибули:Ян Ваандерс – керівник програми CoM-DeP, Максим Верещак – експерт CoM-DeP, Федір Фесюн – виконавчий директор Чернігівського Регіонального відділення Асоціації міст України, радник з питань державно-приватного партнерства.
Участь у заході взяли також Людмила Максименко – начальник управління економічного розвитку міста, Ярослав Куц – начальник управлінняжитлово-комунального господарства,Юрій Сухомлин – заступник начальника управління стратегічного розвитку міста та туризму – начальник відділу стратегічного планування.
Учасники зустрічі обговорили можливі форми майбутньої співпраці, зокрема у питаннях сталого енергетичного розвитку міста та залучення інвестицій в сектор енергетики та енергозабезпечення, запровадження комплексних програм енергозбереження, подолання проблем у комунальній енергетиці.
Владислав Атрошенко зазначив, що він як міський голова зацікавлений у докорінній зміні формату взаємовідносин місцевої влади, громади міста та представників бізнесу.
"Це повна демократизація місцевої влади – електронне самоврядування, прозоре використання бюджетних коштів, відкритість всієї діяльності органів місцевого самоврядування й, що важливо, гласність, публічність у взаємовідносинах з інвесторами", - підкреслив міський голова.
В. Атрошенко назвав ряд пріоритетних завдань для Чернігова, серед яких: енергозбереження, реконструкція теплових мереж, розвиток транспортної структури, впровадження проекту "Розумне й безпечне місто", технічне переоснащення підприємств, вуличне освітлення, утеплення багатоквартирних будинків та ін.
Представники делегації зазначили, що країни Євросоюзу налаштовані на пошук надійних партнерів в Україні у різних напрямках. Єврокомісія готує ряд програм, спрямованих на реалізацію проектів, окреслених в "Угоді Мерів" і розглядає Чернігів у сфері своїх інтересів.
Міський голова запевнив, що міська влада Чернігова відкрита для діалогу з іноземними партнерами для налагодження плідного взаємовигідного співробітництва.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.