Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 квітня, 12:03:25

Безкоштовної вакцини від сказу тварин в області достатньо

16.02.2016   10:37Агенцiя

Мова йде про вакцини для котів і собак. Для інших домашніх улюбленців її необхідно купувати за власний рахунок.

Щеплення котів і собак проводять у ветеринарних клініках безкоштовно. У селах, з метою виявлення тварин, здійснюються подвірний обхід.

Про це сьогодні на прес-брифінгу в облдержадміністрації повідомив в.о. начальника Головного управління ветеринарної медицини області Юрій Павлішен.

У 2015 році в області виявлено 48 неблагополучних пунктів щодо сказу тварин різних видів. У наслідок чого захворіло 79 тварин.

За даними ветеринарної служби області в минулому році зареєстровано 1776 випадків укусів людей тваринами. З них переважна більшість — саме домашніми улюбленцями.

У минулому році з державного бюджету на необхідну вакцину було виділено 1,7 мільйона гривень, на поточний рік цю суму треба збільшити до 3,6 мільйона.

В.о. начальника Головного управління ветеринарної медицини області акцентує, що рівень захворюваності на сказ у тварин на пряму залежить від відповідальності їх господарів. До того ж від цієї хвороби розроблена досить дієва вакцина, що не скажеш про іншу надважливу проблему — африканську чуму свиней.

— Ситуація з АЧС і області залишається контрольованою. Важливим є те, що Чернігівщина не замовчувала випадків спалаху хвороби, а боролося з ними, — повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич. — Втім, ніхто не гарантує, що не буде нової хвилі епідемії. Цьому сприяє географічне розташування області.

Щодо грошового відшкодування за втрачене поголів’я, то це питання поки не закрите лише в Козелецькому районі.

Загалом, як було зазначено на брифінгу, важливим у підтримані контролю над епізоотичною ситуацією в області є збереження якісної системи ветеринарної медицини.

Останні новини Чернігівщини

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" 12:00

12 березня за участі експертів проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" та представників міжнародної спільноти Slowfood в Чернігові відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" як інструмент розвитку сільських територій".

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами 11:30

13 квітня відбулося чергове засідання робочої групи щодо запобігання нелегальному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на території області.

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19 11:11

13 квітня відбувся онлайн-брифінг, на якому медичні експерти відповіли на найпоширеніші питання лікарів та громадян щодо вакцинальної кампанії.

Понад 49,7 мільйонів стягнутих гривень – показник результативності державних виконавців області

Понад 49,7 мільйонів стягнутих гривень – показник результативності державних виконавців області 10:47

У своїй діяльностідержавні виконавці забезпечують реальну дію правових норм, застосовуючи при цьому заходи примусу, санкціоновані державою.

Народжуваність на Чернігівщині у 2020 році. ДОВІДКА

Народжуваність на Чернігівщині у 2020 році. ДОВІДКА 10:33

У 2020 році в Чернігівській області народилися 5925 малюків (3010 хлопчиків та 2915 дівчаток). Щоденно на світ з’являлися, у середньому, 16 немовлят. Дві третини дітей народилися у містянок.